Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

M72story

vand Volvo 744 GLE

12 posts in this topic

Salutare

pentru cei interesati am un Volvo 744 Turbo diesel motor VW D24 TD, scaune incalzite , trapa, oglinzi actionate electric masina o detin de trei ani timp in care am circulat cu ea aproximativ 15 000 km, cel mai lung drum fiind la Frankfurt

In acest timp am schimbat toate bucsile de la toate articulatiile fata-spate, distributie, tapiteria scaune fata,

Pe langa masina am achizitionat un set de usi un set de aripi si contraaripi, un bloc motor complet, pompa de injectie, injectoare care sunt incluse in pretul masinii de 1300 de euro

0724 558 495

gle

post-1409-0-71144300-1332101167_thumb.jp

post-1409-0-98855400-1332101180_thumb.jp

post-1409-0-71144300-1332101167_thumb.jp

post-1409-0-98855400-1332101180_thumb.jp

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai uitat să precizezi cât este de veche (anul fabricaţiei şi numărul de kilometri).

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina este din 1986, are 250 000 km

are itp-ul pana in 2014 si pretul este negociabil

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

incearca sa o vinzi piese,....poti obtine un pret mai bun

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce putere are in kw?

consumul calculat de tine pana acum, care este urban/extraurban/autostrada eventual?

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina a suferit o reparatie capitala a motorului adica segmenti, supape, ghiduri supape, cuzineti noi, chiulasa nefisurata intre supape motiv pentru care pretul este de 1500 de euro, cosumul extraurban este de 6%, urban nu stiu caci nu o folosesc in oras

Share this post


Link to post
Share on other sites

mar interesa pompa de injectie si injectoarele,imi faci un pret pe ele.multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

am inteles ca nu se dezmembreaza dar ai spus ca pe langa masina ai si injectoare noi separat.am zis poate dai injectoarele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

din pacate nu dau masina decat intreaga si cu piesele de rezerva altfel nu ca daca raman cu ea sunt binevenite, insa nu inteleg de ce nu le repari pe ale tale

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt bune ale mele,am zis ca sa le am de rezerva

Share this post


Link to post
Share on other sites