mihai30

Intrerupe cand e rece motorul

8 posts in this topic

salut!am fost la mecanic si mi-a zis ca ar din cauza injectoarelor ca intrerupe,parca ar merge in trei pistoane pana se incalzeste.e posibil ca la doar 68000 km sa fie injectoarele?stie cineva cat m-ar costa in romania sa la curete?multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ne-ai spus nimic despre motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gandesc ca este vorba de 2.0d

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 68.000 km sa fie duse injectoarele, e destul de putin probabil; desi nu imposibil...

Esti absolut sigur ca are doar 68.000 km? Din 2005 pana acum ar insemna mai putin de 10.000 km pe an...

Curatarea e cam 100-150 RON fiecare. Reconditionarea cam 150 euro pe bucata.

Mecanicul asta la care ai fost cum si-a dat seama ca e vorba de injectoare?

Te intreb pentru ca eu am fost in reprezentanta cu masina unde mi-au spus ca injectoarele sunt in regula si ca problema ar fi din pompa de inalta presiune, iar in Bosch Diesel Service au gasit un injector blocat pe deschis si pompa in parametri (asta in doua zile consecutive, cu masina dusa pe platforma dintr-un loc in altul, deci putin probabil sa se fi defectat intre timp...).

Asa ca ar fi bine sa ai o diagnoza serioasa la masina de la cineva care stie despre ce vorbeste inainte sa dai cu banu'.

Edited by Behu

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 68.000 km sa fie duse injectoarele, e destul de putin probabil; desi nu imposibil...

Esti absolut sigur ca are doar 68.000 km? Din 2005 pana acum ar insemna mai putin de 10.000 km pe an...

Curatarea e cam 100-150 RON fiecare. Reconditionarea cam 150 euro pe bucata.

Mecanicul asta la care ai fost cum si-a dat seama ca e vorba de injectoare?

Te intreb pentru ca eu am fost in reprezentanta cu masina unde mi-au spus ca injectoarele sunt in regula si ca problema ar fi din pompa de inalta presiune, iar in Bosch Diesel Service au gasit un injector blocat pe deschis si pompa in parametri (asta in doua zile consecutive, cu masina dusa pe platforma dintr-un loc in altul, deci putin probabil sa se fi defectat intre timp...).

Asa ca ar fi bine sa ai o diagnoza serioasa la masina de la cineva care stie despre ce vorbeste inainte sa dai cu banu'.

salut!vad ca esti din cluj,si eu sunt din cluj cart.manasturdar locuiesc in italia momentan.

salut!vad ca esti din cluj,si eu sunt din cluj cart.manastur dar locuiesc in italia momentan.

masina am cumparato de la primul proprietar km sunt originali 100%chiar la cluj la reprezentanta am controlato anul trecut. Am toate documentele cu toate schmburile de ulei etc.,facute la repr.VOLVO. Mecanicul asta e de la CITROEN PEUGEOT ca am inteles ca e motor peugeot ,asta e un 2.0 d si mi-a zis ca sunt injectoarele dar nu am incredere s-o las pe mana la astia,ma gandeam daca vin acasa sa o duc la baieti aia din Iris daca mai sunt. Sau sti ceva mai bun decat iei?te salut

Nu ne-ai spus nimic despre motor.

salut.asta e un 2.0 d

ma gandesc ca este vorba de 2.0d

da e un 2.0d.ai mai auzit de problema asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca prin "baietii din Iris" te referi la service-ul D-lui Andronescu de pe Oasului, atunci da, sunt tot acolo.

Si nu, nu stiu pe nimeni mai buni decat ei pe partea de injectie la motoare diesel. Si reprezentanta Volvo din Cluj la ei apeleaza atunci cand le da ceva cu virgula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca prin "baietii din Iris" te referi la service-ul D-lui Andronescu de pe Oasului, atunci da, sunt tot acolo.

Si nu, nu stiu pe nimeni mai buni decat ei pe partea de injectie la motoare diesel. Si reprezentanta Volvo din Cluj la ei apeleaza atunci cand le da ceva cu virgula.

:hello: mersi mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

mihai doar mi am dat cu parerea: din poza masina arata identic cu a mea si de aia am zis ca ai motorul asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now