Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Sly

Frigotehnist repar frigidere si aer conditionat

13 posts in this topic

Cum spune si in titlu repar urmatoarele :

-frigidere ( aici intra si congelatoarele , combinele frigorifice , lazile frigorifice , combinele No Frost si tot ce mai exista ) .

- aer conditionat ( montaj , reparatie , diagnosticare ) .

- aer conditionat auto ( in principiu doar partea de verificare presiuni , incarcare , verificare pierderi ) .

La aerul conditionat auto este mai complicat datorita electronicii si multimii de senzori care echipeaza modele mai noi .

Preturile sunt in functie de complexitatea lucrarii .

Ofer si asistenta prin telefon in limita unui program normal ( Luni-Duminica intre orele 08-22 ) .

Telefon : 0740055508. Florin .

Mentionati ca sunteti membru VOLVO CLUB pentru ca acest anunt este postat doar aici si se adreseaza membrilor acestui club .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! o incarcare de freon cat face ? Tin sa precizez ca intra 750 gr de freon .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

60-100 ron.

Depinde cum vrei sa facem , vin eu la tine , te deplasezi tu la mine .

Intrebarea mea este , de ce vrei incarcarea cu freon pentru ca nu ma doare mana sa iti bag niste freon ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

60-100 ron.

Depinde cum vrei sa facem , vin eu la tine , te deplasezi tu la mine .

Intrebarea mea este , de ce vrei incarcarea cu freon pentru ca nu ma doare mana sa iti bag niste freon ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saptamana aceasta am facut "plinul" cu freon. Sly a fost foarte dragut, ii multumesc si aici si il recomand celor interesati :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Ce tarif percepi pentru a monta un aer conditionat? Merci anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Ce tarif percepi pentru a monta un aer conditionat? Merci anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aparatulul este nou, etaj 10 din 10! La ultima intrebare (cate gauri si cati metri de traseu) ma gandeam la doua variante:

1 - o gaura si maxim 2-3 m de traseu;

2 - o gaura si cam 5 metri de traseu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Un pret aproximativ daca aparatul nu are kitul de tevi ar fi de 350 ron ( de obicei majoritatea au kitul de 3 ml in cutie ).

In acest pret intra maxim 3 ml de traseu frigorific .

Pentru mai multe detalii poti sa ma suni sau imi lasi un nr de tel. pe privat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca are sau nu kit-ul de tevi (nu am ridicat inca aparatul)! Magazinul de unde-l cumpar ofera instalare contra sumei de 289 lei (maxim 3 metri traseu), de asta te-am intrebat, ma gandeam ca ies mai ieftin :D:D:D. Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici o problema .

Fiecare face ce vrea cu banii lui.

Am intrebat daca are kitul de tevi pentru ca acesta costa aproximativ 150 ron + suportul .

Daca scazi manopera ramane 200 ron dar deja intram in detalii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari.

Noul meu numar de telefon este 0757070981 .

Am schimbat firma si domeniul de activitate , dar sunt in continuare disponibil pentru membrii Volvo-Club in masura posibilitatilor .

Imi cer scuze celor care le-am rezolvat diferite probleme si nu au numarul de telefon nou .

Sper sa citeasca acest mesaj .

Share this post


Link to post
Share on other sites