ocean.race

XC60 cu Motor 2000 cmc diesel, 163pc, cutie automata, tractiune fata

38 posts in this topic

Andy, aveti de toate pe hartie :smile: dar nu si pe teren . Pot testa un xc60 cu motorul d3 136 cp ? Merci

Din pacate nu, pentru ca nu o sa comand motorul asta pentru masini de test drive. (XC60 tractiune fata). Doar prin luna septembrie astept un V60 D3 136 cp manual pentru test drive, dar asta o sa fie cea mai apropiata comparatie de XC60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu, pentru ca nu o sa comand motorul asta pentru masini de test drive. (XC60 tractiune fata). Doar prin luna septembrie astept un V60 D3 136 cp manual pentru test drive, dar asta o sa fie cea mai apropiata comparatie de XC60.

Problema este daca acest motor face fata unei caroserii de xc60 ?!? scrie-mi pe danciobica@gmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi poti explica si mie care este logica in a alege motorul de 136cp pt XC60 ?

Momentan nu cred ca poti testa undeva in Europa un XC60 cu 100kw in afara de Belgia, numai pt acea piata este facut acest motor si sunt singurii care il oferteaza . In Belgia este cautat din cauza taxelor pe kw nu din alte cauze .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi poti explica si mie care este logica in a alege motorul de 136cp pt XC60 ?

Momentan nu cred ca poti testa undeva in Europa un XC60 cu 100kw in afara de Belgia, numai pt acea piata este facut acest motor si sunt singurii care il oferteaza . In Belgia este cautat din cauza taxelor pe kw nu din alte cauze .

De ce nu ? are un pret mai bun, de exemplu; si daca e suficient de puternic pentru acea caroserie, de ce nu ?

Acest motor este ofertat si in Romania , am lista de preturi, dar problema e ca nu il are nimeni, de fapt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai din septembrie o sa fie livrabil in ro . Daca vrei sa astepti pana atunci si te incanta numai pretul este super ok.

Consumul insa este la fel ca la D4 iar pretul nu stiu cu cat este mai mare . Diferenta dintre D3 si D4 este numai de soft, din D4 poti face D3 (remove performance application) invers insa nu merge decat prin chiptuning si costa destul de mult .

Nu stiu ce masina(Toyota) ai tu acum, ca idee masina este la fel de sprintena ca Avensis 2.o D4D 112CP si mai sprintena decat Avensis 1.8 VVT-i automat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai din septembrie o sa fie livrabil in ro . Daca vrei sa astepti pana atunci si te incanta numai pretul este super ok.

Consumul insa este la fel ca la D4 iar pretul nu stiu cu cat este mai mare . Diferenta dintre D3 si D4 este numai de soft, din D4 poti face D3 (remove performance application) invers insa nu merge decat prin chiptuning si costa destul de mult .

Nu stiu ce masina(Toyota) ai tu acum, ca idee masina este la fel de sprintena ca Avensis 2.o D4D 112CP si mai sprintena decat Avensis 1.8 VVT-i automat .

OK, hai sa vorbim de un D4, vad ca soarta e impotriva mea :)

Inteleg ca D4 se livreaza pe loc ? Hai sa facem o configuratie si o oferta; da-mi un mail

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) Dane, Bogdan nu are cum sa-ti trimita oferta decat daca o solicita anterior de la Primus :). Pe forum "vinovati" cu vanzari auto sunt Andy sau eu. In consecinta iti voi trimite in cursul zilei de astazi o cotatie pe danciobica@gmail.com dupa care te voi suna. OK?

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

:smile:) Dane, Bogdan nu are cum sa-ti trimita oferta decat daca o solicita anterior de la Primus :smile:. Pe forum "vinovati" cu vanzari auto sunt Andy sau eu. In consecinta iti voi trimite in cursul zilei de astazi o cotatie pe danciobica@gmail.com dupa care te voi suna. OK?

Best,

H

Ok, merci. Ma intereseaza asa : XC60, VOR , D4 163 cp, FWD, cutie automata, piele neagra, culoare albastru metalic, cu urmatoarele optiuni : scaun sofer cu reglaj electric si memorie, suport ochelari, pachet confort II, pachet driver suport, pachet family, pachet security si senzori parcare fata Volvo. Nu mi-e clar cu roata de rezerva, daca trebuie pusa te rog sa o pui. Merci. Dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune si trapa, e pacat....(m-am bagat si io ca musca-n lapte, scuze!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot pune senzori fata, zic eu ca ar fi buni si unii pe spate sau chiar camera.

Edited by AndiM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune-i si start/stop si cere sa fie si plug-in, daca tot am ajuns aici!

Lasati omu' sa-si configureze singur masina, si in cel mai rau caz daca intreaba, puteti sa va bagati (pe gat).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune-i si start/stop si cere sa fie si plug-in, daca tot am ajuns aici!

Lasati omu' sa-si configureze singur masina, si in cel mai rau caz daca intreaba, puteti sa va bagati (pe gat).

I-am pus si start/stop dar cu plug-in mai dureaza, cred ca abia anul viitor va fi disponibila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now