Sign in to follow this  
Followers 0
Razvan rs

Sfat achizitie XC 60

4 posts in this topic

Va salut si bine v-am gasit pe acest forum! Sunt nou pe aici, nu am inca un model Volvo dar am sperante mari ca voi avea. Imi place fooarte mult modelul XC 60 si doresc sa va cer sfatul in privinta achizitionarii lui. In prezent detin un model Skoda destul de potent atat din punct de vedere al performantelor cat si al dotarilor pe care as vrea sa le regasesc si pe modelul Volvo xc 60.

In principiu as dori motorul benzina 2.0 cu transmisie automata, dar nu stiu nivelul de echipare si nici pretul la care l-as putea achizitiona. As alege totusi un second hand, dar nu cu multi km si in garantie, problema este ca se gaseste destul de greu ce vreau eu.

Ce costuri de intretinere am la acest motor, cam cat consuma si ce performante am? Nu am reusit sa ajung la dealer si sa configurez una asa ca sa am o idee asa ca poate ma puteti ajuta putin si in privinta pretului unui model nou si cam cat se asteapta de la platirea avansului?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te salut !

Bine ai venit !

Uite aici

cateva informatii/discutii pe aceeasi tema !!

BUGA , Alin BUGA

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Pretul si livrarea nu ti le poate spune nimeni decat un dealer...cred ca intre 35.000 si 40.000 euro la o echipare MOMENTUM si motorul respectiv...

2.intretinere motor nu stiu

3.consum + 1 sau 2l fata de consumul din carte care il vei gasi mai jos.performante si dotari/echipari tot mai jos;

http://www.volvocars...nical-spec.aspx

4.Echiparile la Volvo sunt:Kinetic(cea mai slaba),Momentum,Summum si Executive...MOMENTUM iti ofera cam tot ce ai nevoie ,daca nu ai pretentii gen sonorizare maxima,display mare,toate pachetele de siguranta...Deci ca idee poti sa pleci de la minim un MOMENTUM

5.performante:daca se ridica cel putin la nivelul vechiului T5 atunci vei fi destul de satisfacut

6.daca o iei noua pune si niste brizbrizuri la caroserie(praguri,"masca" fata+spate) sau chiar R Design daca o vrei si mai frumoasa

Mergi la un dealer si vei afla mai multe date sigure...Succes la achizitie

Edited by blueazimut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deja exista cel putin un subiect pe aceasta tema,va rog continuati acolo.Acesta se inchide!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0