ggaby

Problema taler suspenie fata

4 posts in this topic

Astazi am demontat suspensia fata stanga pentru ca am o bataie la gropi mai mari, la gropi mici nu se aude nimic.O bataie ca si fier pe fier. Restul tot e schimbat (bielete, pivoti). Ce am observat ca in gaura talerului, sunt urme de lovituri. Atasez si citeva poze si un filmulet. Intrebarea mea este ca daca are voie se joace talerul asa de tare sau trebe sa stea fix.

post-754-0-26247400-1334659902_thumb.jpg

post-754-0-52940700-1334659918_thumb.jpg

post-754-0-72634400-1334659930_thumb.jpg

2012.mpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat azi, am unul desfacut, si distanta este la fel de mare, poate nu a fost stransa piulita bine, poate rulmentul, poate flansa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rectificat gaura de la taler azi si am montat la loc totul si pare sa fie ok la prima vedere. Parca nu mai aud acele batai. Nu pot sa zic exact pentru ca pe dreapta inca nu am ajuns sa desfac si bate si acolo.

M-am uitat azi, am unul desfacut, si distanta este la fel de mare, poate nu a fost stransa piulita bine, poate rulmentul, poate flansa....

Si la tine se auzeau batai?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot sa afirm cu incredere dupa mai multe teste in trafic ca nu mai bate absolut nimic pe partea stanga. Maine am sa demontez si partea dreapta sa vad daca si acolo joaca talerul la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now