Cristi

voi cum faceti banii de masini? sau cum i-ati facut?

6 posts in this topic

vad ca cel putin unii de pe forum cauta sa cumpere sau tocmai si-au cumparat masini destul de scumpe as putea spune...bineinteles volvo...iar unii au cate doua trei fara sa fie "bisnitari de masini"...as avea si eu o intrebare...cum faceti banii de masini? de la parinti/bunici, sunteti patroni/liber intreprinzatori, castigati foarte bine la locul de munca, strangeti din greu si de ceva timp, sau va ajutati cu mici credite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate vad ti-ai raspuns singur la intrebare

de la parinti/bunici, sunteti patroni/liber intreprinzatori, castigati foarte bine la locul de munca, strangeti din greu si de ceva timp, sau va ajutati cu mici credite

Acum am si eu una :

- Da' de ce te intereseaza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

alea erau variantele de raspuns, nu la toti e la fel...intreb pentru ca de asta e forumul asta de discutii...

eu de exemplu un v40 il am in leasing si tot un v40 l-am luat cu banii jos din ce am mai strans eu si ce mi-au mai dat parintii...

apropo, intrebarea nu iti era adresata Danyx, fiindca (din cate vad la profilul tau) tu esti pieton...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In vremurile astea, varianta a doua a intrebarii e valabila, cred, la majoritatea ( cum ati facut banii de masina ? ). In rest, desigur fiecare are o alta istorie.

Eu zic ca mai greu e atunci cand cumperi prima data o masina. Apoi pare mai usor, o vinzi pe cea veche, mai pui bani si iei alta si tot asa. Altfel, nu vad ca ar fi prea interesant sa-si spuna fiecare povestea aici. Cred ca ar fi destul de prozaic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi la Suceava puneti astfel de intrebari?

Acolo si gunoierii au bani in buzunare sa nu mai zic de ''fete'' si ''fumatori''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Există, deja, un subiect despre cum îşi câştigă traiul posesorii de Volvo (se subînţelege că traiul include şi cheltuielile cu maşina), acesta se închide.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.