JULIEN

Lampa spate VOLVO V50 - sfat achizitie

11 posts in this topic

Salutare, sunt proaspat posesor de Volvo V50, 2.0 diesel si am cumparat-o cu lampa spate dreapta crapata in mai multe locuri, as putea sa o lipesc dar se vede urat si prefer sa o cumpar...probleme e pretul care mi se pare mare , 700-800 lei din ce am intrebat pe ici-colea...ma asteptam ca piesele sa fie mai scumpe, inainte am avut un golf 4, dar nici asa...Oricum, dupa ce am facut 300 de km cu masina asta ma simt in RAI, este de vis !!!. ajutati-ma sa o gasesc cumva sh sau nou dar la un pret mai ok... ps: CEVA SFATURI LEGATE DE MASINA ASTA MI-AR FI DE AJUTOR, SUNT BUGETAR , AR TREBUI SA MA SPERII CU INTRETINEREA SAU POT DORMI LINISTIT- SINCER?

post-4056-0-49656000-1335202700_thumb.jp

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand bine te-am gasit pe acest forum! :)

Sa o stapanesti sanatos si multi multi multi km!

In al doilea rand, mai greu sa gasesti un v50 la dezmembrari! Parca era cineva pe forum care dezmembra unul prin pitesti! Am sa fac cateva cautari si te anunt daca il mai gasesc.

Cateva poze cu v-ul ar fi bine-venite....:D

Cati km si ce an este?

Scuze, acum am vazut ce an este :P

My bad :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intretinerea este exact ca la ff2 si asta ma refer la consumabile,trenul de rulare care sunt destul de ieftine iar la capitolul motor ca la orice disel de generatia lui

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Am cautat si eu pentru mine si cel mai ieftin am gasit la onauto la 690 ron si in Germania similar ( dar nu merita din cauza transportului). Si vei mai avea o problema cu achizitia unuia nou. Celalalt va arata vechi(oricat ai polisha, crede ma). Daca vrei sh ti am dat un PM.

Edited by jrazvy
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, bine ai venit!

Ma bucur ca esti incantat de masinuta.

Daca nu gasesti la colegii de pe forum ce se ocupa cu dezmembrari, ai putea sa iei in calcul varianta ebay.

Bafta!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal'tare !

bine ai venit printre noi...

sper sa iti ofere multe satisfactii si investitii minime...

superba masina ai ales!

succes la cautari, si sa ai grija de ea !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ii recomand colegului nostru o lectura amanuntita pe topicul de S40/V50, sunt toate informatiile acolo .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare din nou, revin din nou cu problema mea si va spun ca am gasit lampa spate in Focsani la pretul de 500 lei noua, insa mai caut ceva second -hand, am vb azi la un parc de dezmembrari din Ramnicu Sarat si mi-au zis initial ca o au, dar apoi nu au mai gasit-o, a ramas sa revin la ei cu tel, pretul era de 200 lei, deci se poate...

Sapt aceasta am incercat sa inchei o polita CASCO dar am avut surpriza sa aflu ca, ma va costa aprox 1200 de euro pe an pt masina asta, ceea ce m-a cam dat peste cap, voi platiti la fel de mult, parca e un pic prea piperat, o rata de 100 de euro pe luna platesc unii pt o masina nouă !

Si mai am o problema pt care nu stiu daca sa deschid un topic nou? Senzorii de parcare care sunt din fabrica cred, functioneaza cand vor ei, aproape mai deloc, si imi apare in bord si mesaj in care imi recomanda sa merg la Service...se pot curata sau ce se intamplă, pt ca inca nu am gasit un tester In FOCȘANI pt Volvo, sunt cam rare pe la noi !

Si pt am fost rugat voi posta cateva foto facute dupa ce am spalat masina si i-am aplicat un binemeritat strat de ceara !

post-4056-0-67649500-1335626419_thumb.jp

post-4056-0-81853800-1335626457_thumb.jp

post-4056-0-67574100-1335626509_thumb.jp

post-4056-0-49471600-1335626562_thumb.jp

post-4056-0-38568000-1335626601_thumb.jp

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

depinde de valoarea asigurata a masinii.Daca vrei 12-13mii in caz de dauna totala pacolo i.La mine la 9300 suma despagubire platesc 18-19mil la CEB...full intern fara furt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, sunt proaspat posesor de Volvo V50, 2.0 diesel si am cumparat-o cu lampa spate dreapta crapata in mai multe locuri, as putea sa o lipesc dar se vede urat si prefer sa o cumpar...probleme e pretul care mi se pare mare , 700-800 lei din ce am intrebat pe ici-colea...ma asteptam ca piesele sa fie mai scumpe, inainte am avut un golf 4, dar nici asa...Oricum, dupa ce am facut 300 de km cu masina asta ma simt in RAI, este de vis !!!. ajutati-ma sa o gasesc cumva sh sau nou dar la un pret mai ok... ps: CEVA SFATURI LEGATE DE MASINA ASTA MI-AR FI DE AJUTOR, SUNT BUGETAR , AR TREBUI SA MA SPERII CU INTRETINEREA SAU POT DORMI LINISTIT- SINCER?

Uite aici un link cu un V50 cu ambele triple spate intacte : http://mercador.ro/oferta/janteairbagurifarurielemcaroserie-volvo-c30c70s40s60s80v40v50v60xc60xc90-0722-740471-IDceKn.html poate le mei are, eu i-am trimis azi mail ca vreau rezerva si un set de jante pt. iarna dar inca nu a raspuns la mail. Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posibil sa le gasesti mai ieftin la magazin! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now