AdiBurlacescu

inlocuire airbag.

8 posts in this topic

Salutare,am un s40 la care i-au fost sarite airbag-urile,cel din volan si de la pasager,as vrea sa stiu ce trebuie sa fac sa fuctioneze din nou.Acum am becul de la airbag aprin dar am inteles ca daca schimb calculatorul la airbag se stinge,dar o sa functioneze?E ceva senzor in bara de protectie din spatele spoilerului din fata??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand mi-au schimbat bara fata nu am vazut niciun senzor, dar adevarul este ca nici nu m-am uitat dupa asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mergi si fa o diagnoza cu Vida si iti va spune clar ce este stricat si ce nu. Pe testerele universale nu apar detalii amanuntite. Este posibil sa nici nu fie nevoie sa schimbi calculatorul si sa se poate sterge crash data de pe el

Edited by paunionutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca au sarit airbag-urile inseamna ca au detonat si centurile, pt a sterge eroarea trebuie sa schimbi si centurile dupa care trebuie vazut daca se pot sterge erorile, sunt cazuri in care ai eroare SRS-0001 (control module internal fault) iar in acest caz trebuie alt calculator .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centurile functioneaza perfect,pot sa le folosesc,daca nu reusesc sa sterg erorile trebuie sa inlocuiesc calculatorul masini sau calculatorul airbag-urilor?Iar stergand erorile sau inlocuind calculatorul,la impact o sa imi functioneze airbag-urile?Stima doctore :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da trebuie sa schimbi calculatorul de la airbag-uri cel care vine intre scaune...iti trebuie modelul 2 airbag

Share this post


Link to post
Share on other sites

da. dupa ce l-as montat va trebui sa stergi erorile din bord si gata. calculatori de abs mai aveam vreo cateva pe stoc... cand vii in tara ma cauti si rezolvam problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now