cristian1984

VA SALUT PE TOTI

8 posts in this topic

Buna ziua..ma poate ajuta cineva cu un sfat..vreau sa cumpar un volvo c 30 1.6 disel 2007..are o problema de care proprietarul zice ca nu este grava..masina nu merge cu mai mult de 70 km/h..si zice ca ar fi catalizatorul ceea ce nu prea cred....sa mai intalnit cineva cu problema asta..si inca ceva..masina este undeva in italia..cred ca decat tractata trebuie sa o iau si sa o repar aici..ca acolo sunt f f scumpe costurile...multumesc anticipat..o zi buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Motoarele de 1.6 diesel sunt foarte proaste, au tot felul de probleme. Probabil filtrul de particule trebuie regenerat, daca nu, schimbat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit!

Niciodata sa nu cumperi un automobil care nu merge. Sunt destule masini Volvo de vanzare. Mai bine cauta si altceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

va multumesc mult..o sa tin cont de sfaturile vostre..si sper sa ne mai auzim pe acest site..sincer un c 30 imi doresc..dar nu ma asteptam ca acest motor de 1.6 sa aibe atatea probleme..o seara placuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit! Orienteaza-te catre 1,6 benzina sau in cel mai rau caz un 2,0 Diesel!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau un 1.6d bun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate sa fie si limp mode.

Cauta un alt 1.6D sau D2, desi daca iti permiti, as merge pe 2.0 diesel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit! Orienteaza-te catre 1,6 benzina sau in cel mai rau caz un 2,0 Diesel!

C30 benzinar numai de 2.0 sau 2,5 l (T5) !!

Dizele cate vrei!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now