Patrichi_Mihai

The Killer Volvo

3 posts in this topic

Acum vreo 2 saptamani am facut un drum nocturn la Alba Iulia.

Spre dimineata, undeva pe langa Targu Mures, pe la vreo 120-130 km/h am observat o vrabie care mi s-a izbit de bord, cu "dungg!"-ul sonor cu tot, dar n-am bagat incidentul prea mult in seama, Trecand prin ceva comune, impreuna cu copilotul tot observam ca la trecerile de pietoni ne arata lumea cu degetul sau facea mutre indignata, asa ca undeva dupa vreo 40 de km am facut un "coffee stop" la un Luk Oil iar cand ne-am dat jos din masina.....surpriza :smile:)

Cum naiba, habar n-am....cert e ca s60-ul meu a facut o victima, extrem de ghinionista in cazul de fata, pe care a mai si plimbat-o ca trofeu kilometri buni prin zone civilizate :smile:)

post-1508-0-20231300-1340298176_thumb.jp post-1508-0-84918500-1340298196_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare faza, acuma ca tot ai plimbato cu tine sper ca iai facut si o inmormantare ca la carte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am stergatoare la faruri, dar si eu am gasit odata un piciorus de la o vrabiuta intre far si bara. M-am simtit nasol rau... Si nici macar nu imi aminteam cand s-a intamplat.

Edited by Behu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now