Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ValiU

Caut surub si piulita de 14 pas marunt.

9 posts in this topic

Salut

Asa cum scrie si in anunt, caut surub si piulita de 14 cu pas marunt la filet. Lungimea, minim 10 cm.

Imi trebuie pentru suportul de bicicleta....

E grav pentru mine!! Nu imi mai pot cara bicicletele :)

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Surub de 14? Poate vrei sa zici pentru cheie de 14 :hammer::hammer::hammer: ! Magazinele de feronerie sunt pline de suruburi, saibe si piulite (mai ales in Bucuresti), asa ca ce rost topicul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Surubul trebuie sa aiba diametru de 14 mm......

Eu asa stiu ca se cauta un surub si nu dupa capul pe care pui cheia, cap care poate fi normal, imbus, torx.... bla bla bla

Sa mergi si tu la feronerii (ma refer la marile magazine) si sa cauti surub de 14. o sa ai probleme sa gasesti unul cu pas normal.... sa nu mai vorbim de unul cu pas marunt.

Daca nu stii despre ce e vorba, nu te baga.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta in fisele tehnice la diferite motoare de masini sau la un service auto. Mai mult ca sigur ca acest gen de surub se foloseste la chiuloase. La VW stiu ca sunt de 12mm cu lungimea de 120 mm , sigur gasesti la un service, doar vointa sa te ajute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea am tangente cu domeniul asta si de asta postasem pe forum.

M-am gandit ca poate cineva stie unde as putea gasi unul. Partea proasta e ca imi trebuie si piulita.... :(

Fiind de 14 cred ca doar pe la camioane as putea sa il gasesc.

Multumesc pentru info.

Mai caut.

Am uitat un "amanunt" important.

Trebuie sa aiba filetul pe o lungime cat mai mare. Stiu ca sunt pretentios dar....

Este surubul care strange suportul de bicicleta pe nuca de la carligul de remorcare....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Câte îţi trebuie? Eu am două M14x100, 10.9 (foarte rezistente), originale Volvo (altă utilizare, nu pentru suportul de bicicletă). Problema e că filetul nu e pe toată lungimea şurubului.

Dacă le vrei, scrie-mi PM.

post-820-0-52330700-1341302612_thumb.jpg

post-820-0-52330700-1341302612_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Salut

Asa cum scrie si in anunt, caut surub si piulita de 14 cu pas marunt la filet. Lungimea, minim 10 cm.

Imi trebuie pentru suportul de bicicleta....

E grav pentru mine!! Nu imi mai pot cara bicicletele :)

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Heim, dar imi trebuie pe toata lungimea sau macar o lungime mai mare.

Ygrec, asta cu clasele, nu ma pricep :)... probabil ca e pasul filetului dar nu il cunosc. :)

Multumesc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites