flaviuscristea

Informatii lipsa- VIN?

5 posts in this topic

Salut,

Daca la o verificare VIN a unui S40, nu exista date despre kilometri, inseamna ca e ceva dubios? sau ca masina respectiva nu prea a vazut un service Volvo? E vorba de masina asta.

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/volvo-s40-targoviste/164664065.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&__lp=17&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=27&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&minConstructionYear=2008&tabNumber=1

Propietarul mi-a zis ca a adus-o din olanda prin cineva, in 2009 cu 24.000 km. Si ca a dus-o odata la Primus si restul reviziilor la un service din Targoviste. Suna prea frumos sa aiba 43.000...Oricum merg sa o vad, dar vroiam sa stiu daca a mintit cu ceva sau nu.

Multumesc,

Flavius

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca masina a beneficiat de orice serviciu oferit de Primus cu siguranta au fost notati kilometri la data intrarii in atelier.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna frumos dar uitate cit costa.!!Cum se zicea mai sus orice reparatia avuta sau investigare tehnica este inregistrata la service deci stii cu ce km a intrat.De obicei trebuie sa ceri factura de intrare in tara si te lamuresti imediat.Daca primesti ridicari din umeri atunci ,pa.

Si vezi ca nu este euro5 si poate nu are nici 43 mii si tot asa.Baga de seama pe ce dai banii Un sfat prietenesc si gratuit

Piata este asfixiata de masini cu km in bord, mai reali, mai minariti etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Of...pai daca a zis ca a fost la reprezentata si in VIN nu apare nimic presupun ca ascunde ceva. Mersi pentru sfatul cu factura de intrare in tara, nu m-am gandit la asta. Da, costa multicel si fac un efort sa ajung la suma asta, dar chiar vreau ceva bun, mai ales ca nu am chef sa o schimb in urmatorii 2-3 ani. Speram ca in pretul asta sa fie putin altfel situatia. Tot caut un S40 dupa 2008(model facelift), 2.0D si cu o echipare gen Momentum...Incepusem de la suma de 8-9000, numai de darapanaturi am dat. La suma de 10.000 gaseam numai samsari ale caror masini se opreau magic la kilometrajul de 85.000. Si cand verificam VIN-ul, ele prin 2010 aveau +100.000 km.

Multumesc pentru raspunsuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa incerci sa faci ce am facut eu (a mea tot din Olanda este, si a fost tot cu putin km..dar si cu aproape doi ani mai "mica"). Te uiti pe carte (presupun ca are asa ceva :P), cauti frumusel pe net service-ul care apare pe stampila, si le dai un telefon (engleza sau germana). Eu i-am sunat si le-am cerut sa-mi confirme datele de pe carte - ca masina apare la ei cu datele alea, ca i-au facut ce zice acolo ca i-au facut si ce incidente apar pe la ei. Au fost foarte binevoitori. Sau la o reprezentanta Volvo de acolo. Daca masina a plecat in 2009 cu...50k :P... Din pacate, Volvo nu are baza de date comuna, dar este comuna in tara respectiva.

PS - este euro 4, si sigur nu are xenon din fabrica...

SI inca ceva - restul reviziilor adica...cam cate...pana la 43k?

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now