Sign in to follow this  
Followers 0
driv3r

Balama - usa rezervor combustibil

7 posts in this topic

Ieri, in timpul unei vizite de rutina la spalatorie, "cetateanul" s-a gandit sa-mi spele si locasul de alimentare cu pricina...cu presiune...insistand asupra usitei...Rezultat: mi-a rupt balamaua de plastic (aia neagra, care tine arcul). Atentie deci la acest aspect cand va spalati agregatul. Din ce am citit pe la altii (UK forum), se incadreaza la "asa face toate" dupa o varsta ! Acuma am comandat alta balama, se va inlocui maine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"asa face toate" si la mine.

Tot de la spalatorie. :) Cred ca e trecuta la consumabila desi e tare scumpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca nu e un capat de tara 60 de lei :D

Subscriu,asa face toate!Cel mai bine inchideti masina si asteptati cele 10 minute sa se inchida si clapa ;)

Sent from Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la mine s a dus, dar nu de la spalatorie ... la spalatorie deocamdata au reusit sa mi dezlipeasca o bucata de vopsea :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au...lasa-ma sa ghicesc...de pe unul din spoilere, de langa bandou ? Si apropos, pretul e corect la balama. Atata am dat si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie mi-a rupt-o cumatru' de la spalatorie anul trecut! L-am vazut cand incerca sa o propteasca si l-am intrebat ce face, da el: a cazut si o pun la loc! I-am aratat ca a rupt-o si lui si lu sefu-su, acesta din urma spunandu-mi ca daca am venit cu ea rupta. I-am aratat frumos rosturile si denivelarile peste care am trecut si nu au mai comentat nimic. I-am dus a doua zi proforma de la Primus in valoare de 78 lei si mi-a deschis cont la spalatorie (de fiecare data cand mergeam sa spal masina imi scadeau din suma)!

Pe viitor mare atentie sa nu dea cu jetul in sens invers (din spate spre fata)!

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am efectuat operatiunea de inlocuire cu succes. Am pus un tutorial, asemanator cu cel de la colegii din UK, sper sa fie de folos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0