Guest turbo940din95

placa de imatriculare romaneasca

21 posts in this topic

Hello fratzilor!

de vreo 5 ani am avut placa asta suedeza pe fatza, pt partzane, bineintzeles,dar acum vreau sa-mi gasesc una romaneasca, ca eu nu sint suedez!!! :P

misc005.jpg

intrebarea este: 

acum toate placutzele de imatriculare din zona EU sint de aceleasi dimensiuni, deci nu am nevoie de un holder diferit?

si intrebarea cea mai dureroasa: unde gasesc o astfel de placutza romaneasca cel mai ushor?? ;)

multzumiri cu anticipatzie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Holder-ul" ti-l pot si eu face rost, insa in general e personalizat cu numele dealer-ului / service-ului / etc. Daca reusesc sa gasesc unul blank, ti-l personalizez cu ce vrei tu si ti-l trimit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

de fapt, as prefera un holder personalizart (de la o reprezentantza romaneasca)!

deci, sint pe lista?? ;)

o alta intrebare: este vreun sticker cu "RO", dintr-alea care se aplica pe geamul din spate, shi care are shi steagul UE pe el??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar noi de ce nu ne facem suporturi d-astea cu volvo-club.ro???

Am si acum stickerul clubului nelipit din lipsa de spatiu (am S40), pe cand suportul l-as pune instant!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar noi de ce nu ne facem suporturi d-astea cu volvo-club.ro???

Am si acum stickerul clubului nelipit din lipsa de spatiu (am S40), pe cand suportul l-as pune instant!!!

cred ca ar fi mai interesant sa avem si suporturile personalizate pe linga stickere :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dar, de ex, V40 parca ar fi fost proiectat pentru stickerele noastre  ;D, pe cand la S e luneta prea culcata... Chestia cu suporturile mi se pare foarte tare; si s-ar respecta intocmai scrisul de pe stickere, numai ca albastru ar deveni negru...! Le dau imediat jos p-alea cu Primus Auto :male:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pot personaliza cred ca si prezervative in ziua de azi. Totul e sa facem rost de undeva de ramele "blank", ca apoi sa le putem face cum vrem noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut eu la Selgros lamele blank (5lei) o lamela ! Putem cumpara de acolo daca vreti?

Tinem legatura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cool, si eu sint Pentru personalizarea suporturilor. E o chestie super faina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

;D

nu vrea sa va tachinez ... la fiecare volvist din tg mures e personalizat suportul ... spate si fata

corect la unele magazine se gasesc suporturi blanc (bulk) cu insertie pe mijloc, rosie, albastra, verde, galben ...

de acasa va pun pozele mai detaliate

sau Opus, daca ai ...  ;)

post-263-12877846176836_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

P..ozele nu au fost facute special pt a se vedea placuta....dar se desluseste ceva :-\

post-232-12877846178363_thumb.jpg

post-232-12877846178865_thumb.jpg

post-232-128778461794_thumb.jpg

post-232-12877846180019_thumb.jpg

post-232-12877846180631_thumb.jpg

post-232-12877846181146_thumb.jpg

post-232-12877846181628_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte tare, mai ales cum se vede in poza 1619..

Hai ca incropim ceva pana la urma  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am rezolvat cu un stiker lipit pe rama numarului. Mi se pare interesant, voi ce ziceti? Inca nu am pus pe rama din spate datorita faptului ca uitandu-ma mai atent am observat niste fisuri micute pe ea, ma gandesc sa o schimb si sa lipesc si pe cea noua un stiker de genul acela. Am apelat la scrisul putin mai mare datorita faptului ca vroiam sa se distinga si sigla VOLVO care apare pe stiker  ;D

post-72-12877846362968_thumb.jpg

post-72-12877846367048_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca blochezi dacia....si de i-ti intra in laterala ......i-si distruge toata fata :headbang:......in rest e ok.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tot a lui :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci chiar il rog sa faca testul.....sa vedem cum se comporta SIPS-UL :laughing7:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa stric bunatate de Dacie  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now