Sign in to follow this  
Followers 0
Nino

Salut ! Un nou posesor de volvo

7 posts in this topic

Salut! Ca urmare a unei conjuncturi , nefavorabile mie, m-am pricopsit cu un S60 , an fabr 2002, motorizare D5, volan dreapta.. Mi-a deschis ochii ce inseamna un Volvo, masina care deja a intrat pe lista mea de prioritati.Masina este inmatriculata in Anglia, motiv pentru care va trebui sa o vand sau sa o dezmembrez, in locul ei urmand sa achizitionez un S60 cu volanul pe partea normala.

Astept de la voi pareri ce sa fac cu masina. Va multumesc!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

BUn venit la noi,important e ca ai facut pasiune pentru Volvo.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut am si eu un s80 cu volan pe dreapta si circul cu ia de un an de ce nu poti sa circuli asa?sau daca ai bani poti sa o ti si sati ei un s60 inmatriculat iar cel de anglia ramane pt tine nu sti cand ai nevoie de o piesa numai bine daca este buna masina pacat sa o vinzi sau tie frica de partea volanului/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Ca urmare a unei conjuncturi , nefavorabile mie, m-am pricopsit cu un S60 , an fabr 2002, motorizare D5, volan dreapta.. Mi-a deschis ochii ce inseamna un Volvo, masina care deja a intrat pe lista mea de prioritati.Masina este inmatriculata in Anglia, motiv pentru care va trebui sa o vand sau sa o dezmembrez, in locul ei urmand sa achizitionez un S60 cu volanul pe partea normala.

Astept de la voi pareri ce sa fac cu masina. Va multumesc!

In primul rand bine ai venit pe forum!

Dupa aia eu zic sa mai vorbesti cu colegi care au Volvo inmatriculat in Anglia - de exemplu feraru3333 - inainte sa iei vreo decizie - cel putin iei aceasta decizie informat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

volanul pe dreapta ,este pt uni soferi ceva "contra naturii"

pt un SOFER nu conteaza unde e amplasat volanul----in spatele rotilor ,pe roata,sau in fata rotilor. stinga drepta mijloc VOLAN SA FIE si masina se poate conduce,de catre un SOFER

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mine nu este o problema volanul pe dreapta, dar a mea consoarta nu agreeaza deloc ideea de a sta in stanga , fara volan si fara pedale, plus ca la depasiri trebuie sa iesi cu 3/4 din masina pentru a vedea ceva. Eu mai detin o masina de off road cu volanul "la bordura" dar cu care nu am nici o problema deoarece o folosesc pe distante relativ scurte si cu viteze de maxim 80 90 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deoarece am deja 2 masini din care una de offroad, la care nu vreau sa renunt, volvo se vinde cu 2000 de euro. Pentru cineva de pe acest forum care va cumpara masina pretul va fi cu 10% mai mic.

Va multumesc , aveti un forum foarte frumos ,pe care il voi citi cu placere in continuare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0