flosideea

pinion variator distributie

13 posts in this topic

am probleme cu pinionul de la variatorul de distributie,am acel zgomot sub capota la relanti...dar problema e ca am si niste rateuri la toba...inainte erau doar cand motorul era rece,acum si in mers nu mereu,dar se aud.ce poate fi mai exact,stie cineva?multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ti-ai raspuns singur la intrebare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci este vorba doar de pinion?si il gasesc undeva la vreun pret mai rezonabil decat la reprezentanta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O varianta ar fi sa citesti semnaturile utilizatorilor :)

Alta varianta ar fi sa intri in sectiunea de magazine de piese...

Etc etc etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si tu il ai?

dar ai idee cat o mai pot lungi asa?merge si ceva aftermarket?crezi ca ma poti ajuta cu informatiile ,te rog?!mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu il am dar il pot aduce.

Pretul este de 950RON.

Aftermarket nu exista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha,ok....eu incerc sa mai caut pe aici prin oras,oricum la tine e varianta cea mai ieftina din ce am auzit pana acum.dar se mai poate amana cu o saptamana doua,asa dupa tine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am mers cu el facand zgomot 60.000 km in 4 ani.Saptamana trecuta l-am schimbat cand am schimbat distributia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si nu s'a dus catalizatorul?mie de asta îmi este frica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva un service in Constanta cu oameni axati pe Volvo? S40 2001? Ideea e ca eu am venit la service special pentru un zgomot asemanator la relanti, s-a ajuns la concluzia ca e distributia, am schimbat-o, am plecat iar la o intersectie cat stateam la relanti acelasi zgomot. Am fost inapoi la service, oamenii au desfacut cam deasupra distributiei, au identificat sunetul dar nici nu stiau cum se cheama piesa respectiva. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si nu s'a dus catalizatorul?mie de asta îmi este frica

Catalizatorul e bun, iar noxele au iesit bine de doua ori la ITP in 4 ani. Diferenta este ca acum masina trage mult mai bine si parca consuma cu 10% mai putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex,950 cu tot cu tva?dai cumva si factura?vreau sa îl iau pe firma.in câte zile îl aduci?mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pretul este final, cu TVA si factura, nu lucrez la negru. Singura problema e ca va fi nevoie de avans 50%, dar astea le discutam pe privat te rog ca sa nu murdarim topicul. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now