Sign in to follow this  
Followers 0
lucianmarius

S80 - 2.4D 185-205CP 2008-2010 - Masina potrivita?

4 posts in this topic

Buna seara tuturor!

Postez aceasta rugaminte in ideea de a ma ajuta intr-o mare dilema.

Detin S40 2.0D 136CP din 2007. Masina este full. Multumit de ea, dar lipsa de spatiu nu o agreez. Doresc un upgrade si m-am gandit la un S80 (cel din titlu). Toate bune si frumoase, masina a fost testata la reprezentanta (motorul 2.0D 163 cp) mi-am facut o parere cat de cat dar acum mi-a aparut in vizor si un concurent si anume E-Class 2008, 2.2CDI 170 CP Automat. Ce pareri aveti vis-a-vis de aceasta alegere?

As aprecia foarte mult un sfat in aceasta dilema. Test drive cu e200 cdi nu am facut.

Multumesc in avans,

Lucian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca E-class este masina taxi in Deutschland, daca te hotarasti la ea ai grija mare ce cumperi.

Intre S80 si E-class modelul vechi eu aleg S80.

Pe de alta parte imi place mult mai mult E-class modelul nou, cel dinainte nu prea imi place este pe stilul putin mai vechi, mai rotunjit. Daca poti sa ajungi la un buget de 18-20k, incearca sa iei un E-class model nou.

Am un prieten cu E-class 2008 2.2CDI automat si a cam avut probleme cu cutia automata. Intretinerea costa destul de mult. In rest este o masina extraordinara de drum lung, care te tine 20 de ani daca ai grija de ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Cu tractiune spate te descurci ,nu-i asa ? 18 k pt un e- klasse nou ? Poate 200cdi Classic cu vreo 300000 km !Daca nu platesti mai mult de 16 k pe S80 , ramai pe volvo ! Nu stiu ce accesorizare au masinile , daca E-ul ar fi Avantgarde m-as mai gandi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Cu tractiune spate te descurci ,nu-i asa ? 18 k pt un e- klasse nou ? Poate 200cdi Classic cu vreo 300000 km !Daca nu platesti mai mult de 16 k pe S80 , ramai pe volvo ! Nu stiu ce accesorizare au masinile , daca E-ul ar fi Avantgarde m-as mai gandi !

E-Class modelul anterior, nu cel nou, se incadreaza in pret. Da, este model avantgarde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0