simi

un mic secret cred...

4 posts in this topic

va salut pe toti,ieri am incercat o faza tare zic eu:pui cheia in pozitia1 dupa care tii apasat pe butonul de resetare km si butonul reset de pe maneta fazei lungi,dupa 10-15 secunde se aude un bip mie mia aparut cod 26, apoi muti cheia in poz 2 si faci la fel iar cu butonul reed iti arata coduri de eroare,mie mia aparut codurile:22,23,42,si 52 mentionez ca am eroare de abs stc si srs rog pe cei in masura sa ma ajute cu codurile oricum e o chestie fara tester iti stii singur codurile

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Sa inteleg ca mai existo o alta metoda decat cea din link: ?

M-ai facut curios, o sa incerc si eu :D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare.

La ATE mk2, pana prin '92, mai exista functia asta, de citire a erorilor pe bord.

La respectivele modele, parca mai exista aceasta citire si la SRS.

...In schimb, nu stiu unde gasesti rezolutiile.

In caz ca nu gasesti alta lista cu descrierea codurilor, eu zic ca e posibil sa fie ok si cea de la mk2, caci codurile astea descriu o problema clasica la modelul tau, aceea de modul ABS defect:

- 2–2 Inlet valve to LH front wheel, faulty signal;

- 2–3 Outlet valve to LH front wheel, faulty signal;

- 4–2 RH front wheel sensor, faulty wheel speed;

- 5–2 Outlet valve to RH front wheel , faulty signal

coduri bord abs.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

metoda lui Andu zice pe ce ai erori, la mine imi da coduri sau poate am gresit eu merita incercat sa vedeti ce numere va apar

pot fi si codurile din PPC adica cum am ieu 0026,0023... care se refera clar la ce erori am eu pe abs de exemplu 0023 imi da semnal slab senzor roata spate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now