vcristi

este normal...

10 posts in this topic

Pana acum cateva zile aveam un furtun de la canistra de vapori (cel care vine din rezervorul de benzina) care nu era bine fixat si se auzea cum trage aer, dupa ce l-am fixat se aude si dupa ce opresc motorul cum inca mai trage din rezervor, este normal ?

Mai nou acul de la indicatorul de benzina o ia cand in sus de zici ca alimentez in mers, cand in jos si se mai aprinde si becul...

M-am gandit ca poate s-a umblat pe acolo si nu sunt corect puse furtunele, ma poate ajuta cineva sa-mi spuna care unde vine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La faza cu acul cand sus cand jos, eu cred ai probleme cu un fir care face scurt si cand arata ca e plin, cand e gol. Verifica firele pentru asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai nou acul de la indicatorul de benzina o ia cand in sus de zici ca alimentez in mers, cand in jos si se mai aprinde si becul...

Verifica sorbul din rezervor (mai exact cititorul)!

Un link sa te ajute (chiar daca este pt diesel): http://www.volvoforu...ad.php?t=151889

post-1775-0-13190500-1352143022_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru sfaturi, cand o sa am timp o sa schimb pompa de benzina ( noroc ca mai am o masina pentru piese ), totusi imi poate spune cineva cum vin conductele de la canistra? sunt trei stuturi si doar doua furtune, am impresia ca acolo este ceva in neregula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu o poza a canistrei, rog pe cineva care stie sa-mi spuna in ce ordine vin furtunele adica unde vine cel de la rezervor, unde vine cel de la motor si care ramane liber. Multumesc.

post-2537-0-68551200-1352807885_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala gros ramane liber, celalalte nu stiu cum vin dar nu cred ca le poti incurca pentru ca au grosimi diferite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc, eu tocmai pe acela avem furtunul care vine de la rezervor, sper sa le dibuiesc acum cum vin corect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu am reusit sa-i dau de cap cu furtunele de la canistra, poate ma ajuta cineva care are vadis-ul !?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cristi saptamana asta este posibil sa imi vina un volvo cu motor ca al tau si am sa-i fac poze cum vin furtunele si unde duc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci Ciprian, saritor ca intotdeauna ne mai auzim la un telefon.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now