gaby78

incalzire scaune volvo s80 d5

10 posts in this topic

sal am si eu o nelamurire daca ma poate ajuta si pe mine cineva , la scaunele din fata am in fir care vine pe margine pe interior la scaun si nu stiu ce este cu el , mentionez ca aiberg in scaune nu am de la tetiere nu este . ma intreb daca nu cumva o fi de la incalzirea in scaune ,cu toate ca in bord nu am butoane pentru asa ceva , si firul este destul de gros , am mai observat ca sub scaune am niste module care iar nu stiu ce sunt ( scaunele nu sunt electrice ) daca ma poate lamuri si pe mine cineva de la ce vine firul acele ca eu nu am reusit sai dau de cap

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil este firul ce monitorizeaza "broasca" centurii de siguranta.

Nici in lateral la scaune nu ai butoanele de incalzire?

Sent from Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca este pre-echipare pentru scaune incalzite. Ai firele trase din fabrica, chiar daca nu ai scaunele incalzite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal, nu de la centuri nu sunt fiindca sunt pe partea cealalta a scaunului ,si nu nici in lateral nu am butoane si daca ar fi pre-echipata asta ce inseamna ca mai trebuie sai fac ca sa ma scaune incalzite .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trebuie scaunele cu incalzire,butoanele din bord si ceva relee sau activari din soft ma gandesc.Aici poate sa ne lamureasca mai bine Bogdan G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai simplu, ce culoare are cablul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cablu e parca albastru sau portocaliu nu mai stiu exact dar e destul de gros

Edited by gaby78

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cablul portocaliu este de la airbagul din scaun .

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ok dar normal nu ar trebui sa scrie pe scaun in lateral airbag eu nu am nimic scris si nici nu se simte ceva la mana ca ar fi ceva acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D Nu la Volvo, nu este vreun Opel sa fie o minune faptul ca are airbag in scaun, Volvo din 1995 are airbag scaun ca standard iar de scris scrie destul de mare cum deschizi usa S I P S .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now