blackbear

Decizie Finala

8 posts in this topic

In urma vanzarii V-40-ului am decis sa-mi schimb masina,si cum in urma unui vis demult apus am decis sa-mi cumpar un AUDI ,zis si facut ,si cum mi-am dorit intotdeauna cai mai multi m-am oprit la un 1.8 T ,zis ,masina frumoasa din punctul meu de vedere cu plusuri si cu minusuri am cumparat-o.asa cum era ,adica lovita si reparata ,asta nu m-a deranjat foarte tare .In entuziasmul meu nu am observat ca eu eram al 5-lea proprietar,iar acest lucru m-a facut sa detest masina aia cu toate ca era facuta la comanda.Baftos sau nu la nici o saptamana dupa ce am cumparat-o a aparut un client careia i-a placut atat de mult incat nu a contat al catelea proprietar era ,i-a placut pur si simplu.I-a placut ,am vandut-o.

Atunci am decis ca tot o Suedeza ar fi potrivita pentru mine (nu ca mi-ar placea blondele dar cred ca am o slabiciune pentru ele) si atunci am decis sa-mi iau un SAAB si asa am si facut..Am considerat ca masina asta este mai frumoasa decat Audi si mai dotata decat Volvo insa nu asta a fost si parerea sotiei si a prietenilor.Dupa ce am cumparat aceasta masina am devenit dintr-o data foarte enuziasmat de ea si de dotarile pe care le avea ,mai ales ca eu sunt adeptul confortului dar si al cailor .Aceasta masina imi oferea confort dar nu-mi ofera aceea adrenalina dupa care tanjeam. Cand am ajuns acasa cu masina fiu-miu a zis ca este "o" trabanta iar nevasta-mea nu vroia sa faca dragoste in masina asta:) .

Atat prietenii cat si sotia mi-au indus o stare de nemultumire incat am decis sa o schimb,si cu ce puteam sa o schimb?

Am tot stat si m-am gandit la o masina care sa-mi ofere si confort dar si ceva adrenalina dar la un pret rezomabil.asa ca am cautat si tot cautat pana m-am oprit la un VOLVO S60 T5 .Am dat SAAB-ul din 2005 pe un VOLVO din 2002 dar am ramas impacat...........pana am vazut intr-un finaL ca nu sunt al treilea proprietar asa cum speram sa fiu ,ci sunt al opt-ulea.Acum ca sunt consolat cu acest gand incerc sa ma bucur de confort si de adrenalina.

Ps: Cine face ca mine ca mine sa pateasca.Ca si sfat daca vreti sa- luati in considerare ,FITI ATENTI IN VIATA LA CE FACETI.

Edited by blackhole
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai...sa o stapanesti sanatos in continuare, chiar daca esti al 8-lea propietar. Da o tura prin padurea Bogata, dar sa ai trafic ca sa poti face depasiri scurte demne de un T5 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos si ...La Foarte Multi Kilometri....fara probleme,...asa ceva imi doresc si eu ,caut de ceva timp dar nu am gasit ceva potrivit inca (din punct de vedere financiar),ce-i drept ,vreau ceva de dupa 2006,dar....costa!!!mai ales cand vrei sa aiba si km. cat mai putini....mai astept...mai am verificare pana in 2014.03.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

SA o stapanesti sanatos si cat mai multi km!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa te bucuri atat de noua masina cat si de familie, Codrut.

Cu siguranta iti vei primi de la ambele satisfactia si/sau emotiile pe care le cauti.

Cheers .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stapinesti cu bine ca, daca iti urez multi km ai destui ,poate doar la foarte multi km. :smile: Daca esti al 8-lea sa stii ca e numar norocos. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multam fain de urari ,deocamdata masina asta imi ofera un altfel de orgasm de care ma bucur de cate ori ma sui in ea..Am tot fost intrebat de ce am dat un SAAB din 2005 pe una din 2002 ,iar raspunsul era unul cat se poate de simplu.SAAB-ul nu-mi ofera ceea ce-mi ofera VOLVO-ul.

Asa cum spun dinamovistii CAINI PANA LA MOARTE ,asa cred ca am sa spun si eu VOLVIST PANA DINCOLO DE EA.

Adi anul asta am trecut de trei ori pe la Turda dar nici prin cap mu mi-a trecut sa te sun ,asa ca te Salut si multam de urari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now