AdiBurlacescu

Sfat achizitie aparat diagnoza.

33 posts in this topic

Alea sunt releele pt multiplexare si e bine ca sunt facute in Japonia dar conteaza scula cat de bine este facuta . Chiar nu stiam ca exista mai multe tipuri de autocom .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alea sunt releele pt multiplexare si e bine ca sunt facute in Japonia dar conteaza scula cat de bine este facuta . Chiar nu stiam ca exista mai multe tipuri de autocom .

Eu vorbesc doar de clone .

Ti-am spus ca vand , dar la testare si electronica nu am nu stiu ce experienta , stiu sa instalez softul , sa fac o diagnoza si cam atat ,dar nu stiu care ar fi mai bune din punct de vedere calitativ , eu am intalnit 3 mai exact , mergeau cu acelasi soft , ce am patit odata , am primit din China autocomul cu soft Delphi , am luat legatura cu vanzatorul si mi-a spus : ,,tu instaleaza-l ca functioneaza si cu aparatul autocom doar baga codurile aparatului autocom'' si asa a si fost .

Eu de aceea ceream o parere care dintre autocomuri sau altele ar fi mai buna pt volvo , si iti multumesc Bogdan G. pt implicarea ta .

Bogdane , oare de ce nu te-am ascultat atunci cu ECM-ul si atrebuit sa pierd atatia bani :banghead:

Edited by m7an9u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Experienta se castiga cu bani, eu am dat mii de euro pe cipuri de HDD si dupa 3 luni m-am lasat de reparat HDD-uri si am ramas cu cipurile :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

O completare, offtopica.Nu logica se strica la ce doreai sa repari tu.Ai bagat banii aiurea si sincer cam exagerezi cu asa sume.La mii de euro faceai transport de sute de hdd .

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cam cati bani crezi ca ajung cca 7500 cipuri driver motor pt hdd ? Oricum nu erau numai pt mine ci si pt o mare firma ce a dat faliment intre timp si repara hdd-uri si recupera date, exact ce faceam si eu .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa iti raspund desi nu e corect pe un topic de alta natura eu ma refeream ca defectele de suport erau si sint cauza majora pe hdd .Cine a facut investitii in a shimba pe motor ceva crezind ca da tun si face bani s-a inselat si cine nu a avut service pro ,la ce gunoaie de echipamnet au vindut ,cu retururi girla ,clar falimnet si din acesat cauza.Pionierat din asta am facut acum 18 ani ,multi ani , ca aveam cu ce si cine,ca sa stii cu cine stai de vorba ,ca nu te contrazic cind o fac, sa ma aflu in treaba .Vremuri ,dar erau oameni "bazati" nu ca astazi insa azi nu mai renteaza asa ceva.In fine ,este bine ca ai incercat ,fcaut ,ca idee..

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Experienta se castiga cu bani, eu am dat mii de euro pe cipuri de HDD si dupa 3 luni m-am lasat de reparat HDD-uri si am ramas cu cipurile :D

Tu citesti PM-urile de la mine ? :evil5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum vad Manu ca mi-ai scris si nu numai tu, se pare ca nu-mi da notificare .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now