Sign in to follow this  
Followers 0
Cristi

probleme parbrizor

17 posts in this topic

mi-a aparut o alta problema...nu merge lichidul de pabriz...stergatoarele merg, lichid am, dar nu se pulverizeaza pe parbriz lichid...care o fi problema?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu siguranta a iesit furtunul de alimentare din duza. Daca ridici capota, vei vedea ca ai lichid de parbriz pe interiorul acesteia.

Rezolvarea : Tai foarte putin din capatul furtunului iesit, care (mai mult ca sigur) e putin largit si il fixezi din nou bine in locul unde sta el in mod normal.

Apoi totul va fi in regula.

Succes!

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-a aparut o alta problema...nu merge lichidul de pabriz...stergatoarele merg, lichid am, dar nu se pulverizeaza pe parbriz lichid...care o fi problema?

Sau poate ai siguranta ori motorasul ars!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se aude lucrând motorasul, atunci sigur e furtunul desprins. In acest caz, e foarte simplu de reparat. Pâna si eu am facut-o singur... :P

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se aude lucrând motorasul...

Asta daca se aude! Nu a specificat pana acum daca se aude sau nu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul cand am citit titlul stateam si ma gandeam ce o fi ala ''parbrizor'''..... :hammer:

Oameni buni,nu va mai agitati atata......lasati omu' sa vina cu mai multe detalii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul cand am citit titlul stateam si ma gandeam ce o fi ala ''parbrizor'''..... :hammer:

Ehei Paul, eu m-am obisnuit cu expresiile astea de pe forum. Cineva a scris odata ca a fost intr-o "urbanizatie"... apoi am vazut ca omul lucra in Spania.

Chiar sunt curios daca ne spune cum a rezolvat problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

maine o sa fiu atent sa vad...chiar nu stiu daca se aude sau nu motorasul...daca e siguranta cum o schimb, unde e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

In panoul de sigurante care se afla ori sub bord in partea stanga a volanului sau in compartimentul motor si ar trebui sa fie sub denumirea de washer pump!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si in cel mai rau caz, daca e motorasul...se poate umbla la el sau trebuie neaparat altul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai intai ar fi bine sa ridici capota si sa verifici furtunul. Pe urma trecem la lucruri mai costisitoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si in cel mai rau caz, daca e motorasul...se poate umbla la el sau trebuie neaparat altul ?

In general aceste motorase (pompe) se strica cand lichidul sau apa patrunde in ele!

Share this post


Link to post
Share on other sites

CRISTI ai rezolvat problema?daca nu da-mi un PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ingrijoreaza ca nu a mai raspuns dupa ce l-a indemnat AnduG sa se uite la sigurante... sa nu se fi curentat... :confused1:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca a rezolvat problema si e fericit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0