Roger

antifurt roti V60

17 posts in this topic

Imi poate confirma cineva daca urmatorul cod de la Volvo pentru un set de 5 prezoane antifurt, este pentru V60: 31316406?

Influenteaza cu ceva daca am modelul de jante IXION?

Edited by Roger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, au si cheie, multumesc frumos.

Acuma va trebui sa fac rost de coarba pentru ca masina nu are decat kit de pana si atat :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca acel cod se mai schimba de doua ori, si ajunge ca pret la 210RON ;)

Codul nou costa peste 300-350RON.

Scuze, in Euro codul nou costa 50Eur, codul vechi 70-80Eur.

Codul nou este 31373396

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dat pe kit 49.28 Euro cu transport inclus, de pe ebay.de.

In lei a fost 226.59 RON, plata cu Pay Pal.

Deci puteam sa-l cumpar si de la dealer din Romania daca ma iau dupa spusele lui Midnight Caller, si era acelasi pret.

In Belgia, pe site, am vazut ca este 75 Euro...inca

post-3482-0-19906700-1354722079_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roger, sa faci te rog o poza, doua la un prezon! M-ar bate gandul sa-mi cumpar si eu un set (dar pentru xc90)! Merci anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le-am luat de la o persoana fizica, deci nu cred ca mai are.

In schimb vad ca exista un comerciant destul de specializat pe piese de origine Volvo: http://www.ebay.de/itm/Original-Volvo-Felgenschlosssatz-XC90-S60-V60-XC60-V70-S80-31316406-9487381-/121032320863?pt=DE_Autoteile&hash=item1c2e16a75f

Scrie ca se potrivesc la XC90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci de link, dar vreau sa vad o poza, doua cu un prezon-antifurt scos din ambalaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim, sincer nu ma intereseaza ce e pe site-ul oficial, ala nu e site de piese ca sa fie actualizat ZILNIC :smile: La fel cum site-ul oficial nu se ocupa cu vandut de piese, ci reprezentanta.

Eu i-am comunicat lui Roger codul nou si faptul ca pe codul nou este pretul mai mic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi puteti spune va rog daca prezoanele de pe jantele de aliaj ( de exemplu IXION), inclusiv antifirturile pe care le-am luat, se potrivesc pe jante OEM de tabla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu au legatura cele pentru tabla cu cele pentru aliaj

facand o paranteza, nu sunt prezoane, ci piulite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu alte cuvinte daca pun jante de tabla imi trebuie un set nou de "piulite"? Nu stiu de le spui asa dar mie imi seamana a fi prezoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yep, de alta natie! Vorbeste cu MidnightCaller, iti poate procura chiar el :smile:

Prezoanele sunt cu surub, noi in schimb avem cu piulita! ;)

Sau cumva, v-ul are cu piulita si nu stiu eu? :D

post-695-0-14101500-1359025661_thumb.jpg

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grija mare cu astea - daca nu se mai desfac Volvo spune clar ca trebuie taiate. Nu imi amintesc sa aiba legatura cu janta - si eu am vrut sa imi iau si m-am oprit la timp. Basca ca daca pierzi cheia, trebuie comandat set nou, nu se poate comanda doar cheia.

http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/en-GB/RO/V60/2011/DRIVe/Manual/L.H.D/ShowDocument/VCC-449841

Eu zic ca mai degraba sa te orientezi catre:

- un body kit de R - e frumos pe R-Design, inclusiv cu masca pe tevi esapament.

- husa scaun fata pentru copil mic sa nu murdareasca scaunul

- roti vara 18" - sunt niste jante foarte frumos de R-Design pentru vara pe 18" - instalezi aplicatia "volvo wheels" si vezi care si cum prind exact masina ta - ii faci poza si pe urma "montezi" diferite roti sa vezi cum arata. Asa mi-am luat luat roti de vara Freja pe 18" - pe "testate" pe masina mea.

O lista completa de accesorii aici:

http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/en-GB/RO/V60/2011/DRIVe/Manual/L.H.D/Details

Enjoy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stai un pic, eu am deja pachetul R-Design pe masina. Intrebarea era daca pun jante de tabla pot sa folosesc aceleasi prezoane pe care le am acum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca da - nu vad de ce nu - sunt prezoane. Eu la mine - la cealalta masina - am folosit aceleasi prezoane de la jantele de vara pe 17" aluminiu si la jantele de 16" de tabla - achizitionate de la Volvo (desi nu cred ca au vreo legatura) - si au mers foarte bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now