Sign in to follow this  
Followers 0
funkydj85

garaj-hala-"service" volvo-club

3 posts in this topic

Dragii mei,

de ceva vreme ma bate gandul sa gasesc un garaj( sa intre cel putin 2 masini) sau o hala in care sa putem tine iarna niste masini , iar vara sa putem mesterii la ele.

Vorbesc aici mai ales cu cei care au ...modele mai vechi- 850-uri, s/v70-uri etc. Spre exemplu eu vreau sa-mi desfac motorul sa schimb una alta, interiorul etc. e greu sa fac asta in fata blocului. plus ca ar fi frumos ca vara spre exemplu cei cu chef de surubaiala sa vina pe acolo, poate facem si un gratar . Ceva gen "volvo-club" ad-hoc service... Cu mici, cu bere, si cu "rablele" langa noi.

Caut un spatiu undeva la marginea Bucurestiului ca sa putem ajunge usor . in principiu ar trebui sa fie macar conectat la curent, ca in rest ne descurcam noi... In rest... chirie cat mai mica spre deloc. Intrebati si voi in stanga si-n dreapta de o astfel de locatie poate gasim ceva convenabil.

Ce spuneti???

Astept propuneri, idei, sugestii, si de ce nu si critici.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Initiativa frumoasa, pe care o apreciez. Sper sa iasa ceva din asta.

Incep insa cu o atentionare asupra modalitatii concrete de punere in practica. In ce priveste spatiul, daca se inchiriaza, trebuie sa fii atent sa nu inteleaga autoritatile ca faci un service fara autorizatie, sau vreun restaurant clandestin.

Asta nu e o critica, ci doar o privire aruncata asupra drobului de sare...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiu. ideea de baza este sa fie un garaj... ca noi ne vom si repara masinile pe acolo e treaba noastra. adica nu o sa vina cineva sa dea un ban pentru a i se schimba uleiul sa zicem... nu. totul va fi moca si pentru propria satisfactie ... pentru cei...unsurosi...(ca sa nu zic pentru cei puternici cum este reclama unora de la bauturi spirtoase)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0