Cristian Scutaru

Oferta de "intermediere"

6 posts in this topic

Dupa cum ati vazut am domiciliul in Berlin. Pe eBay-ul german se gasesc o gramada de piese de Volvo la SH, dat fiind faptul ca aici mai circula f multe. Evident majoritatea celor care vand nu livreaza decat in Germania sau la preturi "horende" in afara.

Vroiam sa va ofer daca vreti sa cumparati ceva de pe eBay de aici puteti sa livrati la adresa mea si eu pot sa va trimit cu DHL (costa 20euro un Pachet pana la 10kg, 15€ pana la 5kg, 10€ "pachetel" lung + latime + inaltime = 90cm nici o latura mai mare de 60cm).

Alternativ pot aduce cu mine lucrurile cand vin in tara, dar vin cam odata pe an deci nu cred ca e f practic :). In tara (Iasi) trimit cu posta normala pachetul mai departe.

Alta alternativa ar fi ca persoane care vin in Berlin sa preia "marfa" si sa o aduca. Pot sa va anunt din timp cand vin si puteti sa va "mobilizati" dar sa fie in limite "umane" . Copil si nevasta tre sa mai aiba loc in masina :D. De ex acuma voi veni in ultima saptamana din Martie si stau 2 saptamani.

Puteti lua si de pe alte site-uri gen Skandix.de, polar-parts.com etc...

Cu plata ne intelegem de ex cu PayPal :)

Cristian

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce veste buna...foarte frumos din partea ta...oferta este valabila pentru orice model Volvo?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim din suflet, dar... Te sfatuiesc sincer si prieteneste sa incasezi inainte banii pe piese... Roberto stie ce-a patit cand a vrut la fel ca tine sa se puna "la mijloc" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci regulile sunt urmatoarele:

Piesa o cumparati voi si o platiti tot voi (cam toti accepta PayPal sau ma rog marea majoritate).

O livrati la mine si in functie de ce varianta de transport spre Ro se alege imi livrati banii pt Porto...

Eu nu vreau sa cumpar piesele. Va pot ajuta cu intermediatul dpdv al limbii (translator).

Am primit un mesaj (a venit un Popup) in care scria daca e valabil si pt alte modele...nu mai vad mesajul ?!

Oricum raspunsul este da...cat timp nu i-mi livrati un motor intreg :D

Adresa o dau prin PM :smile:

Edited by Cristian Scutaru
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte frumos gestul tau.Multumim pentru initiativa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum ganditi-va si inainte sa cumparati la aspectul ca ceva poate sa nu fie in regula cu piesa (in sensul garantiei adica). Sunt si aici multe spanuri..nici o grija.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now