kosfunny

Vand Asigurari, ofer consultanta daune, garantez despagubiri corecte

23 posts in this topic

Intermediez orice tip de asigurare la orice societate !!! Nu garantez ca obtin cel mai mic pret la CASCO , desi este posibil, dar aveti promisiunea ca voi face tot posibilul sa fiti despagubiti corect in caz de dauna. In cazuri speciale va reprezint si in fata asiguratorului sau a instantei pe baza de procura notariala. Totodata asigur clientilor si servicii conexe in domeniul auto , tractare, reparatii, achizitii piese si consumabile la preturi competitive !

Super OFERTA la RCA !

Membrii clubului au reducere reala de pana la 10%

Platiti mai putin decat scrie pe chitanta !

Puteti sa imi lasati data de expirare a politei si va anunt din timp pentru oferta .

Pentru cotatii am nevoie de :

-data de inceput a politei si perioada

-CNP/CUI

-localitate

-data obtinere permis (nu e obligatoriu)

-datele utilizatorului daca masina este pe leasing

-serie sasiu, marca, model, categorie autovehicul

-masa , nr locuri

-capacitate cilindrica, putere

-nr circulatie, an fabricatie si tip combustibil

Se poate si un scan sau o poza cu polita veche la

consultantadauneauto@gmail.com

Edited by kosfunny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru tinerii cu minim B2 ofer cel mai bun pret de RCA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAlut,

ce firme de asigurari sunt de recomandat?Deoarece as vrea sa mi reinnoiesc asigurarea si nu stiu la cine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca urmare a parteneriatului dintre AmDauna.ro si ABC ASIGURARI pot obtine cotatii Casco foarte bune pentru membrii activi ai cluburilor auto !

La politele RCA primiti gratuit polita facultativa de accidente persoane !

0752.632.862

075.AM.DAUNA

consultanta@amdauna.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru masini de 17 ani poti face Casco ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu as fi interesat pentru una de 11 ani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru masinile de peste 10 ani este aproape imposibil sa se incheie o asigurare Casco daca nu au existat polite fara daune din perioada in care masina avea vechime mai mica ! Si oricum ar fi nerentabil deoarece cota ar fi de aprox 15-20% .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu noutati,

La Omniasig exista un produs Casco pentru masini mai vechi de 10 ani, la pret de RCA (la Omniasig) . Este complementar RCA-ului de Omniasig , are suma asigurata 10.000 lei si este valabil doar in cazul in care esti vinovat intr-un accident rutier.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stai ca nu inteleg! Eu platesc asiguratorul, dar in cazul in care am gasit masina zgariata in parcare, nu pot beneficia de polita casco, reparand masina in regim propriu cu un minim de cost (evident justificata)?

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai da, nu este un Casco full cum spun unii, este un Casco strict pentru cazurile in care produci un accident din vina ta. Pentru restul riscurilor exista variante de Casco cu preturi pe masura .

Este o polita facultativa , astea sunt conditiile .

Acum pe bune, la un pret de aprox 200 de euro pe an normal ca nu te acopera pentru prea multe riscuri , mai ales la o masina cu vechime mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

200 de euro nu este o suma de neglijat. Mie mi se parea normal, sa despagubeasca in orice conditii, pana la pragul de 10.000 de lei.

Adica sa calculeze polita casco, la x% din valoarea masinii, la fel si reparatiile.

De ex: a cazut copacul pe ea si ai dauna totala iti dau 10000 de lei, ai spart un far si bara iti dau X% din valoarea de nou. Iar in situatia asta ar fi fost mai multi doritori, pentru ca daca mie mi-ar da asigurarea 300 de euro pentru un far si o bara, la o masina de 11 ani, cam asta ar fi pretul pieselor in dezmembrari, iar eu ar trebui sa suport doar manopera si vopsitoria (daca este necesar).

Adica masina a costat 20000, acum o asiguram la 5000 de euro (de ex Volvo S60, din 2005), adica 25%, iar pentru reparatii, despagubirea sa fie cam la fel. Un far nou 2000 de lei, sa te despagubeasca 500 de lei (atat este un far AM sau unul SH in dezmembrari), plus montaj far 100 lei in service, te mai despagubeste in 25 de lei. Si asa toata lumea are de castigat.

Cam asa vad eu lucrurile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu as vrea sa dezbatem pe acest topic politici de asigurare. Este un produs nou pe piata asigurarilor si nu este obligatoriu. Pentru un pensionar, cu clasa mare de bonus este foarte buna oferta pentru ca si RCA-ul este ieftin si automat Casco se face la acelasi pret. Si pentru un sofer de varsta medie , tot cu bonus ridicat si cu domiciliul in zona rurala din judet cu risc scazut la fel ar putea sa fie avantajos.

Oricum nu cred ca va exista mult timp acest produs . Cineva care lucreaza pe antifrauda mi-a spus ca au inceput baietii descurcareti care nu isi mai pot vinde masinile vechi din cauta taxei sa isi faca acest Casco urmand sa isi insceneze accidente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog, spune-mi si mie ce inseamna clasa mare de bonus, ca mai am un pic si poate ma pensionez - ca sa nu zic: eu de ce nu am clasa macar medie de bonus deoarece:

1) Nu am in istoricul asigurarilor nici un accident in ultimii 15 ani.

2) Niciodata nu mi-au scazut nici macar un ron cand fac o noua asigurare. Nici macar nu ma mai intreb cum de e posibil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrix, posibil ca nu faci asigurarea in acelasi loc.

Eu am B9 (bonus 9) si scade asigurarea cu aprox 20 de lei la fiecare 6 luni, dar RCA-ul il face nevasta-mea pe un site online de 4,5 ani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu noutati

Oricum nu cred ca va exista mult timp acest produs . Cineva care lucreaza pe antifrauda mi-a spus ca au inceput baietii descurcareti care nu isi mai pot vinde masinile vechi din cauta taxei sa isi faca acest Casco urmand sa isi insceneze accidente.

Pai ... parca era un produs nou :smile:

Din punctul meu de vedere, este un produs pe care il platesti aproape de 3 ori cat asigurarea (in cazul meu), ba mai mult, face exact acelasi lucru ca si polita obligatorie anuala :smile: ... atunci, nu vad, unde mai este avantajul cetateanului de rand?

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog, spune-mi si mie ce inseamna clasa mare de bonus, ca mai am un pic si poate ma pensionez - ca sa nu zic: eu de ce nu am clasa macar medie de bonus deoarece:

1) Nu am in istoricul asigurarilor nici un accident in ultimii 15 ani.

2) Niciodata nu mi-au scazut nici macar un ron cand fac o noua asigurare. Nici macar nu ma mai intreb cum de e posibil...

1. B14

2. Reducerea se aplica la tariful standard la data incheierii asigurarii. Cum asigurarile se scumpesc de la an la an, ba chiar de la luna la luna este foarte posibil ca asigurarea de acum sa fie mai scumpa decat cea de acum un an daca scumpirea este mai mare procentual decat reducerea aferenta clasei de bonus !

Edited by kosfunny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru timpul acordat si raspuns.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOU !!!

RCA si pentru masinile inmatriculate in Bulgaria !

Share this post


Link to post
Share on other sites

De curioazitate cat ar costa un RCA pentru o masina inmatriculata in Bulgaria cu motor de 2.0?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la bulgari e ca la noi, trebuie date concrete ale proprietarului si ale masinii pentru a afla un pret.

Partenerul bulgar solicita copii dupa acte pentru ofertare !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua,

Aveti mail cu copiile solicitate.

O zi buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau dar nu am primit niciun mail in sensul asta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now