Sign in to follow this  
Followers 0
blueazimut

Panou comanda usa sofer

2 posts in this topic

Este vorba de panoul cu butoanele de actionare geamuri si reglare oglinzi,evident de la sofer...L-am scos din manerul usii dar mai departe nu am reusit sa il desfac...are 5 suruburi cu 6 colturi fiecare..am incercat diverse cheite dar nu a mers...

Problema cu el este ca ,din cauza unei spalari tapiterie deci din cauza apei,nu mai merg anumite butoane...spre exemplu miscarea oglinzii in jos,geam spate stg,etc...

A reusit cineva sa ajunga la placuta cu circuite si sa le curete?sau odata ce au ajuns lichide acolo e istorie si se repara prin unul nou?

post-235-0-08083600-1361277602_thumb.jpgpost-235-0-95604600-1361277402_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin...cam tarzior...Am reusit sa desfac totul cu ajutorul unei truse cu fel de fel cheite mici luate de la "Gorbaciov"...am facut-o bucatele,am ajuns la placuta cu circuite...Dar din pacate circuitele erau mancate si din cate am inteles nu se mai poate face nimic acum...Daca as fi facut operatiunea asta atunci cand am luat masina de la spalatorie as fi salvat piesa...Dar asa... s-a dus si in viitorul apropiat o voi lua de la dezmembrari...

Deci in concluzie:daca va spalati tapiteria si nu va mai merg butoanele de la geamuri/oglinzi apucati-va si o desfaceti repede...Operatiunea nu e complicata(este descrisa in demonatarea fetei de usa intr-un alt topic) ...Nu va trebuie decat o surubelnita mai lata(sau un cutit sau o lingurita),putina forta cand trageti de maner in sus cu surubelnita si apoi o trusa de cheite mici(torxuri cred)...SI evident VOINTA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0