Sign in to follow this  
Followers 0
luceafar1975

conducte benzina

8 posts in this topic

Va salut,

Sunt proaspatul proprietar al unui s40/1.6/109cp si printre alte sa le zic maruntisuri pe care trebuie sa le rezolv gen discuri, placute frana, pivoti, schimbul de filtre si ulei, m-am lovit de o problema din punctul meu de vedere foarte mare....conductele de combustibil la partea din spate, intre filtru si rezervor sunt ruginite foarte tare si am cautat de am ametit conducte si nu am gasit pe nicaieri sau daca am gasit mi s-a spus sa vin sa mi le dau singur jos si nu ar fi fost nici o problema daca nu ar fi fost distanta cam dintr-un capat in celalalt al tarii...so...am rugamintea daca ma poate ajuta cineva cu un sfat sau daca are cineva asa ceva de vanzare.

Multumesc anticipat. Toate cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerca sa afli daca se potrivesc de la s80 99 si poate te rezolv eu ..dar asta pana maine seara ca se duce la fier intreaga caroserie

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am cum sa se potrivească de S80

Ti le pot aduce noi dar prețul este pe măsură din pacate

Samsung Galaxy S on JellyBean

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut vecine! Daca iei legatura cu Cipilk de pe forum, vei gasi cu siguranta rezolvarea problemelor tale. ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am cum sa se potrivească de S80

Ti le pot aduce noi dar prețul este pe măsură din pacate

Samsung Galaxy S on JellyBean

C-am la ce valoare se ridica pretul conductelor noi?ms

Salut vecine! Daca iei legatura cu Cipilk de pe forum, vei gasi cu siguranta rezolvarea problemelor tale. ;)

Salut, din pacate nu am gasit pe forum nici un utilizator cu id-ul Cipilk!...sorry :dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi foarte bine sa citesti regulamentul intai de toate dar cum putini sunt cei care o fac te indrumam noi :

- piese e bine sa cauti chiar la sectiunea "piese auto" din capitolul "bursa"

- colegul foloseste id-ul Cipilika

- tot acolo, la piese auto,gasesti mai multi care se ocupa cu dezmembrari, sincer m-as mira sa nu gasesti aceste conducte

- iti trebuie doar bunavointa si putin timp ca sa gasesti ce ai nevoie

- si nu in ultimul rand bine ai venit aici pe forum

Edited by mariusb
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi foarte bine sa citesti regulamentul intai de toate dar cum putini sunt cei care o fac te indrumam noi :

- piese e bine sa cauti chiar la sectiunea "piese auto" din capitolul "bursa"

- colegul foloseste id-ul Cipilika

- tot acolo, la piese auto,gasesti mai multi care se ocupa cu dezmembrari, sincer m-as mira sa nu gasesti aceste conducte

- iti trebuie doar bunavointa si putin timp ca sa gasesti ce ai nevoie

- si nu in ultimul rand bine ai venit aici pe forum

Imi cer scuze, recunosc ca nu am avut timp sa citesc regulamentul, am fost preocupat mai mult sa fac rost de toate cele necesare punerii cata de cat la punct a masinii si sincer sunt un pic dezamagit ...nu de marca auto ci de masina in sine care are c-am multe problemute, dar asta este ...nu mi-a bagat-o nimeni pe gat!

O zi buna. Ms.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice masina SH vine cu problemele ei. O sa le rezolvi so apoi o sa te bucuri de ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0