8 posts in this topic

Salutare oameni buni,de curand am pus si eu pe pc un win 8 cumparat cu tot cu cheie de produs.Initial am avut copie de win 7.Am reusit sa instalez win 8 ,merge dar sunt limitate activitatile deoarece trebuie activat ulterior Windows-ul.Problema e ca am bagat la inceput codul si am mers mai departe cand am instalar iar acum imi zice ca nu e bun sau l-am tastat gresit.Ce parere aveti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut aceeasi problema. Se pare ca Win 8 este aceeasi teapa ca si Vista!

Este facut pe aceeasi platforma de win 7 dar cu imbunatatiri. Rapiditate si interfata mai buna, dar DOAR atat...

Personal, am renuntat dupa a-3-a zi de utilizare a lui. Deci, pot spune cu draga inima, Windows 7 - the best :D

Poate iti este de ajutor acest tutorial...

PS: am uitat sa mentionez faptul ca este foarte sarac in plaja de rulare 64 bit la foarte multe programe si aplicatii, efectiv nu le recunoaste! :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

win 8 pro a fost 59 euro iar win 7 home premium 129 e mica diferenta,dar chestia e ca trebuia neaparat sa il schimb....eu folosesc 32bit.Mie deocamdata imi place viteza,sunetul si cam atat pot sa spun dupa o folosire de o zi.Dar mi-e ciuda ca nu pot activa si imi tot zice sa activez dar nu recumoaste cheia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna la Microsoft. Eu am avut numai experiente placute in relatia cu corporatiile. Recent, Nokia mi-a restituit banii pe un telefon cumparat acum 1 an jumate.

"Plan B": "Stiti cine sunt? Sunt cetatean european!" :smile:

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm,buna asta cu sunatul o sa caut si eu un numar de contact sa sun sa vad ce o sa imi zica,sunt in italia si sunt mai "european".Tnx bro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare oameni buni,de curand am pus si eu pe pc un win 8 [...]

Ai PC în maşină?! ;D
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti sa ceri o parere de la Microsoft ; eu cu o placa gtx 550 ti sunt asa nu merge dual displayul (nu recunoaste numai plasma ori monitorul ambele nu) cei de la evga mi-au dat adresa din Germania sa trimit inpoi ca-mi da alta in garantie ; ce o sa fac ; dar nu stiu cu cine sa trimit oare cu posta romana ambalat foarte bine ajunge?(intreg) scuze de off(oricum dincolo se iau un pic altfel garantiile)

Edited by volvo 244

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am pc in masina dar il folosesc pt masina :)....

Mai exact pt un leac in caz de tuse provocata de un egr-u,sau alte simptome..:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now