vpr

Remotorizare

15 posts in this topic

Stie cineva sa-mi spuna procedura care trebuie parcursa pentru o remotorizare? adica acte necesare, vizite la RAR....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze:P era de dimineata si ma grabeam:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim ,daca tot te-ai bagat in seama primeste si dao mai departe .Ia una si pt. altii si vei primi cu dobanda :)

Iar ce tine de motorizare ,ai de alergat si de dat ceva bani din buzunar .Pt. motor trebuie declaratie la notar pe propria raspundere ca l-ai cumparat de la x si pt. montaj iti trebuie de la un service autorizat Rar .Suna la Rar 0219672 asta este de la programari si vz ce-ti solicita acolo .Masina va fi testa (noxe, sistem franare ).Bafta

Edited by Salman
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In gluma primeste tu si pt. altii ca vei primi cu ,,dobanda " . Palma morala din trecut

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus ca trebuie pus acelasi tip de motor si cam acelasi an de fabricatie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc, se poate pune si motor mai mare dar trebuie omologat si din cate am inteles asta se face doar la bucuresti, ~3000 de lei, asta mi-a spus cineva care a auzit de la cineva care auzise de la un prieten...:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atat costa testul dinamic, mai sunt insa si alte taxe .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banuiesc ca vrei cai si cuplu mai mare ! De ce nu-ti modifici motorul actual ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este pentru V70, am un Mercedes sprinter 2.9 D si motorul a plecat dintre noi, s-a spart conducta de la pompa de apa spre radiator si a ramas fara apa, nu era rau daca soferul oprea motorul dar a spus ca n-a vazut si s-a dus cu el pana a crapat chiuloasa. Am gasit o masina identica an, motor, culoare dar lovita in spate rau de tot. pana dau banii pe un motor nou mai pun putin si iau masina aia, si pe langa motor imi raman si piese. Multumesc!

Edited by vpr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca o cumperi cu acte, mergi in service autorizat, schimbi motorul si apoi la rar sa-ti faca identificare?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci am nevoie de la service de vreo hartie care sa ateste ca ei au schimbat motorul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

0212027000 int 250 Rar ,am sunat eu pt tine nu mai este nevoie de declaratie si hartie de la service .

Te duci cu toate actele masinii si cu motorul pus pe masina si te costa 170 lei daca este euro 2 ,sa-l treaca in carte .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca, cumperi toata masina, te duci cu copii de pe actele masinii donatoare si iti omologheaza motorul. Daca cumperi doar motorul (din dezmembrari, fara acte), trebui sa dai o declaratie pe propria raspundere la notar, ca l-ai cumparat si ca nu este furat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai este nevoie Ionut,asa stiam si eu .Am sunat la Rar trebuie sa se duca cu motorul pe masina si actele masinii lui pt. trecerea in acte .Nu este nevoie nici de actele masinii donatoare ,asa au cerut la Rar Voluntari .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana in EURO 3 este exact cum spune Salman dar cu o singura conditie, sa montezi acelasi cod motor .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now