Guest iulipopescu

Achizitie V70Xc

7 posts in this topic

Salutare tuturor!

Visez la un volvo de ani de zile, am gasit unul V70Xc pe benzina si ma intreseaza si pe mine cateva cuvinte despre acest model. Mentionez ca am citit f multe articole si sunt oarecum familiarizat cu masina dar de la soferi de volvo e cel mai bine sa primesti sfaturi. Masina are 260000km, e din 2001, motor de 2500, benzina, 200CP, arat f bine. Pareri?

Multumesc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

s-o stapanesti sanatos si bine ai venit !!

vezi sectiunea masini in forum !!

  volvo e volvo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai,ai luato,sau nu!?  ???  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am luat-o...de aia va rog sa-mi spuneti si mie cate ceva...daca e mult ca si km daca e buna masina...diverse...cat m-ar costa o revizie simpla...etc...

Multumesc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulian... in primul rand bine-ai venit printre noi, cu sau fara Volvo ...

Referitor la intrebarile tale... rasfoieste putin forumul si vei descoperi ca nu esti singurul care si-a pus aceasta problema  ;) Reviziile depind de ce trebuie schimbat, pot costa 3 mil, sau 30 de mil. De asemenea poti lua piese originale sau piese facute de producatori (aftermarket).

Cel mai sigur e sa pui o intrebare concreta legata de doleantele tale, de ex "cat costa o distributie", desigur in sectiunea atasata "V70XC", legat de asta si ti se va raspunde cu siguranta...

Numai bine !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Iulian.Cateva sfaturi se pot da,daca este din tara du-o la Reprezentanta Volvo si fa-i o constatare tehnica costa in jur de 200ron si-i afli toate hibele apoi te interesezi de pretul pieselor tot acolo cerandu-le o factura proforma.Mai departe decizia iti apartine.Km. sunt reali,probabil e masina de firma....sau a fost....Depinde si cit cer pe ea.Schimbarea distributiei te va costa in jur de 700 ron fara manopera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor...

Ne auzim dupa ce termin o sedinta la munca :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now