Jhonny Hsd

my S40

16 posts in this topic

Va prezint al meu prim Volvo s40 care l-am luat acum 1 luna dar acum am si eu posibilitatea sa-l prezint.Culmea e ca azi au si venit numerele permanente, eu cumparand-o nemtoaica:D.

Este vorba de un volvo S40 violet cu 4 geamuri electrice, clima, putina piele si scaune incalzite.Motorul este un mic 1.6 16 v

Ce pot zice ca pana acum sunt multumit de ea, dar sunt constient ca am de facut cateva retusuri cum ar fi sa prind bara calumea si semnalizarea.

post-5435-0-38627800-1365695069_thumb.jp

post-5435-0-88848400-1365695074_thumb.jp

post-5435-0-84291700-1365695079_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa va bucurati unul de altul muuuuuuuuuulti km fara probleme !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

multam amice:D si tu deasemenea, si poate ajung si eu la vreo intrunire volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit printre noi, fericitule !

Sa ai parte de multe clipe frumoase in bijuteria ta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

danke matrixxx sper sa am in continuare ca pana acum am avut, inafara de faptul ca mi-a cazut odata teava care duce de la filtrul de benzina la motor de la locul ei de la filtrul de benzina,:)).A fost aiurea ca a fost prima oara cand l-am plimbat pe taicamiu cu volvo si am vrut sa-i arat ce fain merge"(

Share this post


Link to post
Share on other sites

azi mi s-a desprins din sudura finala de intermediara:)) suna de parca as avea 2,5:)), stie cineva daca ar trebui sa o sudez sau sa iau alta

Share this post


Link to post
Share on other sites

O imagine modificata in photoshop de un prieten bun cu ce am degand sa modific la ea :love10:

post-5435-0-00075200-1369041118_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-am schimbat si distrubutia :headbang:, si cureaua de transmisie acum ramane doar sa fac bara si sa aranjez sau sa schimb farurile si e ca noua :thumbsup2: . Poze update facute de verisorul meu si cred ca, chiar sunt reusite.

post-5435-0-04233600-1372266742_thumb.jp

post-5435-0-96814400-1372266818_thumb.jp

post-5435-0-71255400-1372266853_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un update la statusul 50PER :

Upgrade bara+buza

Schimbare aripi(cele vechi erau mancate de rugina)

Proiectoare

Upgrade faruri model dupa 2000 + becuri H7 XE

Vopsire elemente noi.

Daca este cineva interesat se vand farurile vechi (150 RON ambele).

post-5435-0-51116700-1394120474_thumb.jp

post-5435-0-14961600-1394120481_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimbare aripi(cele vechi erau mancate de rugina)

WTF? Serios? Esti primul la care am auzit asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alea de prin Sudul GErmaniei is cam ruginite.Acuma depinde si cum a fost intretinut.

La un moment dat,cand cautam un 2.0T,gasisem un v40 de prin 2001.Era asa de ruginit,incat am uitat de cec am plecat de acasa :)).

@Jhonny ce marca sunt farurile?Depo,Hella sau Tyc ?Esti multumit de lumina oferita?

Ps: sa ti montezi si spalatoare la faruri,da mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alea de prin Sudul GErmaniei is cam ruginite.Acuma depinde si cum a fost intretinut.

La un moment dat,cand cautam un 2.0T,gasisem un v40 de prin 2001.Era asa de ruginit,incat am uitat de cec am plecat de acasa :smile:).

@Jhonny ce marca sunt farurile?Depo,Hella sau Tyc ?Esti multumit de lumina oferita?

Ps: sa ti montezi si spalatoare la faruri,da mai bine.

Sincer nu stiu ce marca sunt dar o sa ma uit, le-am luat de la dezmembrari din Iasi și da chiar e o îmbunătățire imensă față de lumina care o ofereau farurile tip înainte de 2000.

Nu stiu ce să zic de spălătoarele de faruri, parcă nu aș vrea să-mi pun ștergătoare din alea mici, dar o sa-mi pun cred stropitoare, oricum în prim

plan acum vor fi jantele, și aici sunt chiar pretențios, vreau să fie ceva frumos și de calitate (cel puțin pe 16 cu 205).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu stiu ce marca sunt dar o sa ma uit, le-am luat de la dezmembrari din Iasi și da chiar e o îmbunătățire imensă față de lumina care o ofereau farurile tip înainte de 2000.

Nu stiu ce să zic de spălătoarele de faruri, parcă nu aș vrea să-mi pun ștergătoare din alea mici, dar o sa-mi pun cred stropitoare, oricum în prim

plan acum vor fi jantele, și aici sunt chiar pretențios, vreau să fie ceva frumos și de calitate (cel puțin pe 16 cu 205).

Subscriu si eu.E o diferenta imensa intre faruri H4 si H7.Dar se simte bine atunci cand faci modificarea sa ramana aprinse amandoua fazele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subscriu si eu.E o diferenta imensa intre faruri H4 si H7.Dar se simte bine atunci cand faci modificarea sa ramana aprinse amandoua fazele.

Nu sunt amandoua faze ci pozitia si faza scurta, cand aprind faza lunga se aprinde doar partea dinspre grila.Oricum intentionez sa-mi iau inca 2 H7 XE, e diferenta mare intre H7 XE și H7 simple galbene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca reusesti, incearca sa faci sa iti arda si faza scurta atunci cand comuti pe faza lunga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

momentan e bun si asa, nu-l mai stresez pe domnul electrician ca si asa am cheltuit destul de mult :confused2: dar s-a meritat. :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now