Sign in to follow this  
Followers 0
Guest johns60

RTI Navigatie S80

22 posts in this topic

Are cineva DVD-urile cu hartile pt Europa de Est (inclusiv Romania) ???

Cei de la reprezentata zic ca le au dar costa 14 mil fara TVA

Eu am DVD-urile originale cu Europa pana in Austria

Daca nu le are nimeni hai sa punem mana de la mana si sa cumparam un set

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce an e masina ta? Ca difera formatul pt. harti in functie de anul de fabricatie al masinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auci, din pacate dupa modelele de la finele lui 2005 au schimbat formatul pt. DVD. Tot Navteq face hartile dar sunt scrise in alt format decat cel pe care il am eu (2002 de exemplu). Cred ca poti discuta cu "xenadrina" de pe forum, poate face el rost de hartile mai noi si sa faci o copie. Din pacate noi astia cu masini mai vechi nu o sa mai gasim harta cu Romania niciodata pentru ca nu mai apare...iar cei cu masini mai noi, cum e si cazul tau...inca nu au reusit sa puna mana pe o copie a DVD-urilor. Hartile pe care am reusit sa le modific eu nu contin si Romania in detaliu...din pacate.... Incearca totusi la cel de pe forum de care am amintit.....

Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu la XC70 modelul de anul asta. Daca vrei putem incerca. Oricum este cam vag in afara oraselor mari dar sigur mai bine decat nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine are sa-i traiasca, cine nu................

post-770-12877847275588_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt in aceiasi situatie ca tine .Eu sunt de acord, numai sa fie ce

ne trebuie. NR meu de tel.0731494723

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai timp sa ne vedem putem incerca. La servici sunt de obicei de la 9-10 pana la 18-19 in zona aparatorii patriei. Acasa-i mai greu ca ma duce fetita cu forta in parc, la mall, la bunica, etc.

Suna-ma si vorbim 0728243811.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[buna Ma numesc Silviu din Arad si am si eu un S80 din 12 02 2002 si poate aveti cumva cd sau sa ma indrumati cumva pt un cd pt. navigare care contine si Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu sunt in aceeasi situatie. S80 2003 .ma intereseaza dvd inclusiv cu H, CZ,RO,BG,SK, am descarcat ceva de pe net , dar ............. poate reusim mai multi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am descarcat si eu de pe net RT, cele 3 DVD,dar nu le-am implementat inca pe D5-ul meu din 2003.

O sa incerc sa vad daca tine treaba! :D

@Maurice: ai ceva impotriva daca te contactez sa aflu mai multe info despre DVD-ul pe care il detii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No problems.

Daca vrei maine la polivalenta.

Numai sa-mi dea voie nevasta sa plec de acasa ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele 3 DVD-uri de pe net merg dar (exista un dar) ... hartile sunt cam slabute ... eu am incercat decat Ungaria ... dar e jalnica. Poate pentru alte tari merg mai bine ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ati mai gasit ceva? Merg?

Cineva de la o reprezentanta nu le poate face o copie si in loc de 14 mil. sa ia el "o atentie"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maurice, imi poti copia si mie DVD-urile pentru navi? cam cat m-ar costa?

sunt sigur ca ar merge si la S80-ul meu - e din 2006, noul model.

Problema e ca eu sunt din Sibiu si nu stiu cum ne-am putea intalni.

merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

DVD-ul ti-l dau gratis.

Din principiu (dupa ce am patit-o foarte urat alta data cu facerea de bine-i f.... de mame), nu ti-l voi trimite prin curier.

Daca ai drum prin Bucuresti suna-ma sau da-mi mail, sau daca apari la o intalnire incercam, merge sa fi sanatos, nu merge de asemenea.

Valabil pentru oricine vrea sa incerce, DVD blank-uri am, de copiat am rezolvat, numai sa va meraga altfel nu se poate.

Eventual toate cele 4 DVD-uri sau cinci, nici nu mai stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci mult,

din pacate nu stiu exact cand mai am drum prin Bucuresti, dar cand trec pe acolo te sun sa vedem daca ne putem intalni sa mi le dai. tre sa ma mai uit si cand sunt urmatoarele intalniri si poate la vreuna din ele, vedem noi.

dar serios, daca e sa coste ceva, nu e nici o problema.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am scris azi dvd ala de S80 si nu il recunoaste pe V70 an 2002 D5

am 3 dvd originale de la V 70 dar nu au est europa e editie 2005 . >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin dupa ce am facut 2 incercari esuate sa ii fac la nicu o copie dupa dvd-uri , cu ce soft si un how to se fac si va pun la dispozitie ale mele : editia 2001 DV-P2001-E2  ARE 1 DVD , editia 2005 : dvd part no T1000-9524A/B/C  30775267 0528 + Software upgrade CD-ROM asta are 3DVD West Europa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0