Jhonny Hsd

Cod casetofon SC-802

14 posts in this topic

Recent am facut prostia sa scot bateria de la masina fara sa ma gandesc(d'haa) ca se reseteaza tot si din nefericire m-am trezit ca casetofonul (un casetofon SC-802) cu cd player imi cere codul.

Stie cineva codul? daca nu mi-e oarecum sa dau o multime de bani sa-i caut codul, mai bine imi iau alt cd-player.Va rog frumos sa ma ajutati ca nu mai pot merge cu linistea asta in masina:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna la reprezentanta cu seria de sasiu si ar trebui sa-ti dea codul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

SI daca sc 802 s a montat doar pe 850,v70,s70 ..'?

Cel mai bine mergi la un service de electronica,reparatii gsm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da care sa-mi zica ca e vreo 160 de ron reparatul, in cazul asta imi iau un cd player nou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil ar fi bine sa incerci sa cumperi unul nou...... si apoi daca vei vedea diferenta vei duce 802-ul la o firma de reparatii gsm cum a recomandat @lik1999 si il rezolva ei. In Mures momentan costa 50 lej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, l-ai scos afara? de obicei multi scriu codul pe el cu vopsea, poate ai noroc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am reusit sa-l decodez...:D am dat 35 de lei ca linistea apasatoare ma deranja , dar asta pana ma decid sa iau un SONY xplod :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites
dar asta pana ma decid sa iau un SONY xplod :thumbsup2:

Nu pune gunoiul ala de duzina ca o sa regreti, e un pas inapoi. Mergi pe un Pioneer sau Alpine sau macar un Blaupunkt si o sa iti placa ;)

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau sa zic ca am avut Xplod si a fost mult mai bun ca sunet si interfata,comparativ cu Blaupunkt care mi s-a parut limitat atat la calitate a sunetului cat si a interfetei.Ambele fiind in aceeasi gama de buget.

In orice caz,cum spune si Alex,ce e OEM e peste ce am vorbit noi mai sus.

S G S3 on J B

Share this post


Link to post
Share on other sites

am reusit sa-mi iau un pioneer ready pentru IPOD si Iphone:)) deacum probabil o sa vie partea grea cu mufarea si instalarea:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca nu e asa greu sa faci schimbarea :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prima si singura dezamagire pana acum la volvo...protectia cd-playerului. este vorba despre un SC-805. am deconectat bateria si am ramas cu ochii in soare. am sunat la reprezentanta, am dat toate seriile posibile, foto dupa carte, talon, cd player, buletin, etc. mi-au dat prima data un cod, care a fost gresit, am sunat din nou, dupa aproximativ o ora mi-au dat alt cod, bineinteles, gresit si asta. singura explicatie pe care mi-a dat-o o domnisoara draguta (dupa voce) de la primus, a fost ca...daca nici al doilea cod nu merge, inseamna ca nu este cdplayerul care trebuie...si uite asa, am ramas cu el de design in masina. nu vreau sa pun altceva, imi placea acesta, pastra linia bordului, pur si simplu se vede ca este de acolo... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si cu ce au gresit cei de la Primus daca tu nu ai HU original dupa seria de sasiu ?

Ai incercat sa tragi afara casetofonul ? Poate ai pinul trecut cu markerul pe el, eu asa aveam la S40-ul vechi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am spus ca sunt vinovati cei de la Primus...le-am dat si datele de pe HU (toate seriile de pe el). l-am scos afara, nici urma de cod din pacate :sad2: preferam sa stau cu frica-n san ca mi-l fura hotii, decat sa nu il pot folosii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now