Daniel Basarab

CANTITATEA DE CO2 FOARTE MARE

33 posts in this topic

Ok am gasit pe net costa 64 euro si este fabricat de metzger.Conteaza sensul de rotatie spre dreapta sau stanga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta exact ce iti trebuie tie, nu inventii.... Gasesti de la HELLA la aceiasi bani si e incomparabil mai bun (e originalul)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am de la magneti marelli cel stricat.

si cum vine montat pe corpul clapetei de acceleratie , acesta se misca de la stanga spre dreapta.

Oare acest potentiometru mia dat atat de furca? Mam saturat fiecare cu cate o idee nu ma refer la forum ci la mecanicii din spania , ba catalizatorul,sonda lambda,injectoare ,maf..... Abia astept sa il montez sa vad diferentele in primul rand noxele sa pot trece itp. :hello2:

Revin cu concluzii dupa montare.Sunteti un forum super tare in special Midnight Caller in fata caruia imi ridic palaria!!!! Bineinteles ca am un prieten cu un rover 214 si 1.4 benzina care se chinuie de mult timp cu o problema asemanatoare si tind sa cred ca este accelasi lucru POTENTIOMETRUL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am de la magneti marelli cel stricat.

si cum vine montat pe corpul clapetei de acceleratie , acesta se misca de la stanga spre dreapta.

Oare acest potentiometru mia dat atat de furca? Mam saturat fiecare cu cate o idee nu ma refer la forum ci la mecanicii din spania , ba catalizatorul,sonda lambda,injectoare ,maf..... Abia astept sa il montez sa vad diferentele in primul rand noxele sa pot trece itp. :hello2:

Revin cu concluzii dupa montare.Sunteti un forum super tare in special Midnight Caller in fata caruia imi ridic palaria!!!! Bineinteles ca am un prieten cu un rover 214 si 1.4 benzina care se chinuie de mult timp cu o problema asemanatoare si tind sa cred ca este accelasi lucru POTENTIOMETRUL.

Daca e rover-ul acela 1.4Si de 105 cai....DA foarte posibil, am un vecin cu o asa masina, potentiometrul si carcasa termostatului sunt problema la ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate, Magneti Marelli este cel original, nu HELLA !!! Scuzele mele !

Nu ai de ce sa-mi multumesti mie, ca nu eu am tras concluzia, ci TESTERUL :)

Sa inteleg ca au revenit noxele la normal ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai astep piesa doar ce am facut comanda , cred ca ajunge miercuri sau joi.Astept...........si revin cu rezultatul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am revenit cam tarziu.Potentiometrul era de vina si bujiile.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur ca ai rezolvat si ca am avut dreptate :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now