20 posts in this topic

va salut

va rog sa ma ajuta ti si pe mine !trebuie sa schimb radiatorul de caldura pt ca este spart si as vrea si eu iun sfat cum trebuie sa procedez?,adica pasii pe care trebuie sa i urmez la de demontarea bordului?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fi bun si mergi la service cu problema asta multe cleme cablaj imbatranit sa nu te coste mai mult decat radiatoru dupa aceea parerea mea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa schimbi radiatorul de caldura trebuie sa demontezi bordul asa ca vorba lui Horia ,mergi la service

Share this post


Link to post
Share on other sites

Credeti ca ii intereseaza pe aia la service de clemele noastre imbatranite, trag de ele ca ciobanii.......niciodata nu am plecat din service cu toate clemele intregi atunci cand a fost nevoie sa fie desfacute,

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze. am postat din greseala unde nu trebuia.

sa stii ca am ras cand am vazut ca ai spus sa verifice sigurantele ;))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare azi am schimbat radiatorul de caldura era spart,am intrat cu masina in service la ora 8,30 si am iesit la 14,00.vreau sa va spun ca a trebuit sa dea tot bordul jos, m am speriat,totodata a trebuit sa scoata si freonul vechi,mi a incarcat instalatia cu 850 grame,mai aveam in dinsa doar 350 grame:toata manopera a costat 3800 lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3800lei manopera cam mult .Nici daca reparai motorul manopera nu costa 3800lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3800 lei manopera?

Hai ca am postat toti in acelasi timp!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca mecanici astia abereaza rau de tot ,si 150 lei ora de manopera si tot nu ajunge la suma aia :slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate omul a vrut sa scrie 380 lei manopera.Este imposibil ca doar manopera sa fie 3800 lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum sa dai 3800ron?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici in reprezentanta nu face atat cu piese originale nu facea atat manopera nu are voie sa depaseasca valoarea piesei originale nu se justifica acest cost de 3800 ron eu personal stiu ca ora de manopera nu este mai mult de 100 ron cu tva inclus daca ai platit suma asta fa o poza la factura si deviz sa nu murim si noi prosti .

Scuze da la banii astia e cv putred si inclin sa cred ca este doar o gresala de editare

Completat freon plus ulei la volvo brasov cu factura 100 150 ron pret maximal in functie de cantitati consumate

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce prostie am facut!!!! 380 lei + radiatorul ,l am luat cu 100 second hand SCUZEEE:{

VA TI SPERIAT RAU DE TOT CU 3800 ?:):):)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now