Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marian78

Cumpar bara stabilizatoare fata Volvo 850/S70/V70

7 posts in this topic

O cumpar doar daca bucsile sunt in stare perfecta. Dupa cum stim la 850/S70/V70 bucsile sunt vulcanizate pe bara si doar o solutie aftermarket e disponibila. Pe original se poate comanda bara completa si e f. scumpa. 0740070912

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mariane, i-a afla tu codul O.E.M al barii si cauta pe site-urile din Canada sau SUA! Ca exemplu, pe mine ma costa bara aici in Ro in jur de 1000-1100 lei, iar in SUA am gasit-o la 134 dolari fara transport. Daca as pune 50 dolari transportul, ar da un total de 184 dolari, ceva de genul 620 lei! Oare o merita? :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu dau atatia bani pe o bara care nu are nimic doar pentru bucse .Bara are 21 mm diametru si ma gandesc serios la un kit universal de bucse poliuretanice ~ 200RON cu transport inclus (din UK). Sau bucse de VW Transporter V .Se potrivesc perfect.

Oricum mi se pare cea mai proasta solutie adoptata de VOLVO!!! . Orice cauciuc se uzeaza la un moment dat si trebuie inlocuit .Fierul poate tine o viata. Pentru niste cauciuc de cativa lei trebuie sa cumperi bara completa. O bila neagra!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezolvat! Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici nu ma gindeam sa nu rezolvi.

la ce i-ai facut tu masinii tale pina acum asta cu bucsile este un fleac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marian, nu ne spui si noua ce ai facut ? Ca si mie mi-ar trebui niste bucsi...

Share this post


Link to post
Share on other sites