onezero

cum se da jos un bandou?

6 posts in this topic

de ceva vreme incoace imi tot joaca bandou pe partea stanga pe partea soferului. nu stiti cum se poate da jos si cu ce-l pot lipi sau stiu eu, sa fac sa nu mai scamtzaie? asa de enervant ii cand inchiz usa zici ca pui un liniar pe marginea mesei si te joci cu ea, tot asa clantzaie...multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu sigur cum se da jos, dar poti sa cumperi banda dublu adeziva, il cracanezi un pic, fara sa-l indoi, cureti bine si portiera si bandoul, lipeste banda duble adeziva pe bandou si il presezi bine. Si uite asa ai rezolvat problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tragi si tu de el sa nu-l rupi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca este vorba de cel de la mijlocul usii, acesta este doar lipit cu banda dubluadeziva.

Recomandat ar fi sa-l desfaci complet, cureti toata banda, degresezi cu alcool si il lipesti la loc cu banda dubluadeziva (recomandat 3M).

Altfel nu rezolvi nimic. Il poti vedea aici:

http://www.ebay.de/itm/Volvo-V50-S40-Zierleiste-Turzierleiste-Tur-vorne-links-door-moulding-/170627757803?pt=DE_Autoteile&hash=item27ba34f6eb

Daca este cel de jos, acela, din cate imi amintesc este prins tot cu banda dubluadeziva, dar si cu suruburi pe capete (suruburile se vad cand deschizi usa)

Spor la treaba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now