soryn

CAUT MECANIC

7 posts in this topic

sal. am nevoie de un mecanic bun pt cutia mea automata. motor 20 F,an 96.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci am ramas si fara mecanic in romania :hello2: :hello2: :hello2:dupa doctori :hello: . acum caut cutie automata model ZF4HP14 motor 2000 benzina,am inteles ca nu renteaza reparata si nici nu ma gandesc sa o las pe dreapta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal

Parca mai era un tip de automata, AT4 daca nu ma insel. Oare nu s-ar potrivi?

ZF-urile de pe orice Volvo nu prea duc mai mult de 200-250k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nuj ady daca mai sunt si alte modele,am 256 mii k nuj ce sa mai fac. am gasit doar una la belciugatele si cere 700 de euro :dontknow: , acum 3 luni am vopsit-o toata(40 mil) :help: . daca pun manuala dorm afara :confused2: :confused2: :confused2: :confused2: . daca auzi ceva ce se potriveste a-mi spui , mss :help: :help: :help: :help: :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, pentru astfel de operatiuni va trebui sa iei taurul de coarne si sa te implici personal in cautari.

Acum ceva mult timp in urma a mai fost un topic de automata pe aici si daca nu ma insel au fost vehiculate informatii cum ca, cutia era similara pe Daewoo dar nu imi amintesc rezultatul final sau daca cutia in discutie era ca a ta.

Incearca search-ul pe sectiunea 400. Eu nu am acces la pc.

Spor

L.E. Uite o lista cu masinile la care s-a utilizat cutia asta: http://en.m.wikipedia.org/wiki/ZF_4HP14_transmission

Edited by Adi2727
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

good,very good :hello2::confused2: :confused2: :confused2: :confused2: :confused2: :confused2: :confused2: :confused2: :confused2: :confused2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a murit cutia,mecanicul a fugit si tropicul sa inchis. tropic inchis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.