vlpvlp06

Intrebare Volvo V70R

24 posts in this topic

Am gasit urmatoarea masina din intamplare.

Intrebarile sunt:

- merita facuta,masina va mai merge drept?

- care ar fi costul pieselor si daca se ptrivesc si de la alt model.

http://mercador.ro/oferta/volvo-v70-r-design-IDTzeT.html?requestFromAd=1

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze,am pus link-ul corect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Masina arata si merge bine"... unde ?!

Poze cu interiorul sa vedem daca mai are airbag-uri... nema.

Dupa cum vad prinderea de amortizor din contra-aripa aia dusa pana la parbriz nu stiu daca mai scoti masina din ea. Masina SIGURA zic. Mod de locomotie cu 4 roti merge ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te uiti la poza frontala se vede airbagul pasager sarit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus ca e doar un R Design.. Eu as zice ca masina "si-a trait viata". La amortizor e rupt totul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vanduta masina deci se poate inchide topicul .

Oricum era 2.5T 210 CP .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vanduta masina deci se poate inchide topicul .

Oricum era 2.5T 210 CP .

Stii ceva de masina?Va ajunge pe strazi sau la dezmembrat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam scumpa de dezmembrat, probabil a cumparat-o unu sa o repare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam scumpa in orice conditie, tinand cont ca din R design, a mai ramas un far si un eleron si masina era inscrisa in Italia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa nu mai zic ca "R Design" n-a existat niciodata pe masinile astea. Right Papa Smurf ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faza comica e ca defapt era R, avea interior portocaliu si s-a dat pe 1500e .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus ca e doar un R Design.. Eu as zice ca masina "si-a trait viata". La amortizor e rupt totul...

Offfffff! Ce te oftici !

Este chiar un R !

Un v70 R suuuperb !

Se vede interiorul portocaliu !

Bara fata , faruri , bara spate....

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa apara la vanzare cat de curand .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vanduta masina deci se poate inchide topicul .

Oricum era 2.5T 210 CP .

Mai G-ule , mai...!

Nu stiu cat te oftici tu , dar ....inca te injur pentru cat ma OFTIC EU !

Apoi...daca te uiti un pic mai atent.... vezi radiatorul suplimentar ( NU cel de racire suplimentara a uleiului din cutia de viteze ) intercooler , mai vezi R-ul de pe etrier , interiorul portocaliu , R-ul de pe hayon !!! :P

Tre sa mai spun ca ..... frecvent dau o cautare pe google V70R AWD , dar....nu am gasit-o ...daca nu primul ..macar al patrulea !

Nu cautam sa ofertez mai putin ci....cred ca dadeam 200 euro in plus , ca asa se cumpara un R !!!

VLP , pacat ca ai stat pe ganduri !

Masina s-a vandut la pretul de 1500 euro.

Cel care a cumparat-o o va repara ! BRAVO LUI !!!

FRUMOASA ! Frumoasa achizitie !

....cu inerior portacaliiiiiiiuuuuuuuuuuu........!!!OF of of !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai G-ule , mai...!

Nu stiu cat te oftici tu , dar ....inca te injur pentru cat ma OFTIC EU !

Apoi...daca te uiti un pic mai atent.... vezi radiatorul suplimentar ( NU cel de racire suplimentara a uleiului din cutia de viteze ) intercooler , mai vezi R-ul de pe etrier , interiorul portocaliu , R-ul de pe hayon !!! :P

Tre sa mai spun ca ..... frecvent dau o cautare pe google V70R AWD , dar....nu am gasit-o ...daca nu primul ..macar al patrulea !

Nu cautam sa ofertez mai putin ci....cred ca dadeam 200 euro in plus , ca asa se cumpara un R !!!

VLP , pacat ca ai stat pe ganduri !

Masina s-a vandut la pretul de 1500 euro.

Cel care a cumparat-o o va repara ! BRAVO LUI !!!

FRUMOASA ! Frumoasa achizitie !

....cu inerior portacaliiiiiiiuuuuuuuuuuu........!!!OF of of !!!

Daca mai gasesc ceva vei fi primul pe care il voi suna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am vazut intercoolerul suplimentar dar am vazut etrierii de R, aia mari si frumosi .

Sati linistit VLP-ule ca nu mai gasesti tu asa pomana, un R lovit mai rau se vinde cu minim 5000E, 2500E este numai motorul iar in total au fost 5000 de bucati in lume, cam cate crezi ca mai gasesti acum dupa 10 ani .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am vazut intercoolerul suplimentar dar am vazut etrierii de R, aia mari si frumosi .

Sati linistit VLP-ule ca nu mai gasesti tu asa pomana, un R lovit mai rau se vinde cu minim 5000E, 2500E este numai motorul iar in total au fost 5000 de bucati in lume, cam cate crezi ca mai gasesti acum dupa 10 ani .

Auuuuuuuuuu !!!

1500 de euroooooooooooooooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina asta cum arata era pomana curata sa o cumperi si apoi sa o faci.

Ideea este cu actele ce si cum sint de corecte si sigure .Cam aici este buba cu unele masinile din Italia,Spania aduse ,vindute ,lovite etc pe bani f putini .Acum ceva vreme prin zona unde stau se vintura un 850T5-R bunicel chiar bun dar cu nr de BG si foarte ieftin la vinzare.Era vremea cit nu te durea capul de taxa ca si pret.de platit dar repet f. suspect de ieftina masina la vinzare.

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina asta cum arata era pomana curata sa o cumperi si apoi sa o faci.

Ideea este cu actele ce si cum sint de corecte si sigure .Cam aici este buba cu unele masinile din Italia,Spania aduse ,vindute ,lovite etc pe bani f putini .Acum ceva vreme prin zona unde stau se vintura un 850T5-R bunicel chiar bun dar cu nr de BG si foarte ieftin la vinzare.Era vremea cit nu te durea capul de taxa ca si pret.de platit dar repet f. suspect de ieftina masina la vinzare.

Esti sigur ca era 850R si nu un T5 obisnuit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa sigla spate ,eleron asa mi-a parut.Nu am cautat sa merg unde era parcat sa ii iau VIN-ul.Avea jante tipice de R cu incrustatie intr-un lob al jantei.Posibil sa fi fost bricolat ,pregatit ca si R.Nu sint foarte familiarizat cu absolut toate aspectele ce le comporta un R asa cind il vad de la distanta decit ce am subliniat ca am vazut.

Apropos de V70R.Este(era) unul cu nr. de Cehia printr-o parcare pe Sos. giurgiului ,impecabil.Era de fapt pina acum citeva luni ca mi-am schimbat ruta si nu am mai trecut pe acolo de luni cum spuneam

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa sigla spate ,eleron asa mi-a parut.Nu am cautat sa merg unde era parcat sa ii iau VIN-ul.Avea jante tipice de R cu incrustatie intr-un lob al jantei.Posibil sa fi fost bricolat ,pregatit ca si R.Nu sint foarte familiarizat cu absolut toate aspectele ce le comporta un R asa cind il vad de la distanta decit ce am subliniat ca am vazut.

Apropos de V70R.Este(era) unul cu nr. de Cehia printr-o parcare pe Sos. giurgiului ,impecabil.Era de fapt pina acum citeva luni ca mi-am schimbat ruta si nu am mai trecut pe acolo de luni cum spuneam

Interesant,daca va mai intalniti te rog sa iei si tu un numar de telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

R-ul de CZ din cate stiu e 2006 si este al unei multinationale, nu cred ca e de vanzare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca fapt divers,la postul acesta am amintit de acel R nici vorba ca ar fi fost de vinzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai G-ule , mai...!

Nu stiu cat te oftici tu , dar ....inca te injur pentru cat ma OFTIC EU !

Apoi...daca te uiti un pic mai atent.... vezi radiatorul suplimentar ( NU cel de racire suplimentara a uleiului din cutia de viteze ) intercooler , mai vezi R-ul de pe etrier , interiorul portocaliu , R-ul de pe hayon !!! :P

Tre sa mai spun ca ..... frecvent dau o cautare pe google V70R AWD , dar....nu am gasit-o ...daca nu primul ..macar al patrulea !

Nu cautam sa ofertez mai putin ci....cred ca dadeam 200 euro in plus , ca asa se cumpara un R !!!

VLP , pacat ca ai stat pe ganduri !

Masina s-a vandut la pretul de 1500 euro.

Cel care a cumparat-o o va repara ! BRAVO LUI !!!

FRUMOASA ! Frumoasa achizitie !

....cu inerior portacaliiiiiiiuuuuuuuuuuu........!!!OF of of !!!

Alin, ia uita-te putin aici: http://www.4tuning.ro/filme-masini/view/HdM_hplPnnH?utm_source=Newsletter__Newsletter_4Tuning.ro&utm_medium=&utm_campaign=newsletter_97224

Eu zic sa lasi R-ul in urma (la propriu si la figurat) si de la interior portocaliu sa treci la... exterior portocaliu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now