florinel71

Lumini

12 posts in this topic

Salut

Am constatat de ceva vreme cand inchid masina din telecomada ca nu mi se mai aprind luminile pe fata si spate...adica numai fac acele flasuri de confirmare ca masina s-a inchis. Stie cineva care ar fi problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

capota la motor e inchisa bine?....am patit-o de cateva ori..?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sau este inchis numai in "primul clic", poate un senzor defect ce nu citeste ca este inchis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca citea ca ceva nu este inchis, trebuia sa-i afiseze si in bord, in momentul in care pleca cu masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrerupator capota motor defect/fir taiat .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca-i capota deschisa in bord nu-ti semnalizeaza nimic....cel putin la mine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

normal trebuie sa afiseze in bord cu usa deschisa , capota sau porbagaj

asa e la mine la v50

Share this post


Link to post
Share on other sites

oameni buni ...nu e nimic defect...totul se inchide in schimb nu flesuieste cum facea de obicei...masina se inchide ... :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

oameni buni ...nu e nimic defect...totul se inchide in schimb nu flesuieste cum facea de obicei...masina se inchide ... :thumright:

Pai nu flash-uieste tocmai pentru ca masina vede ceva "ne-inchis", nu neaparat doar fizic ci si electronic.

Undeva, un switch la o usa, capota, portbagaj, etc nu functioneaza sau semnalul sau nu ajunge unde trebuie.

Faptul ca nu flash-uieste e modul in care masina se comporta in cazul in care una din usi, capota, portbagaj, (trapa?) nu e inchisa la apasarea butonului Lock.

Nu ai pe langa tine pe cineva cu VIDA Dice sa iti faca o diagnoza ?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu instinteaza electronic CEM-ul, firul cu pricina fie de la capota sau usi,etc.Fizic se incuie este logic ca iti functioneaza telecomanda.

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am umblat pe acolo si am scos cateva sigurante ...ca prin minune totul merge perfect...Acum se aprind luminile. Sper sa nu mai am probleme ! Multumesc pentru raspunsuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now