Roskat

Chedere

28 posts in this topic

Poti incerca sa cauti si in dezmembrari , eu am gasit unul impecabil pe o masina pre 2007 , nu stiu daca a fost inlocuit pe parcursul vietii masinii ... am platit 10 lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Kronborg said:

@ironmanȚi-am trimis detaliile în PM.

 

30 minutes ago, Cristi Muresan said:

Poti incerca sa cauti si in dezmembrari , eu am gasit unul impecabil pe o masina pre 2007 , nu stiu daca a fost inlocuit pe parcursul vietii masinii ... am platit 10 lei.

Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, ironman said:

Neatza! Se recomanda a inlocui chederul din imaginea de mai jos? A disparut aproape complet. Ceva cost estimativ stie cineva?

20160823_100755.thumb.jpg.1274c983a7347f

Si la mine e aceasi problema, deasemenea in spate, cum se numeste usa din spate, nu cele laterale, pe partea de jos e rupt chederul. Volvo vinde cu 65 euro bucata. Trebuie sa caut la dezmembrari poate gasesc mai ieftin. Capota la masina nu are chedere pe partea stanga si dreapta, inauntru pe marginea aripilor? Cand se inchide se sprijina doar pe doua cauciucuri in partea din fata......Intra apa pe partile laterale la motor, deasemenea o gramada de apa pe carcasa celor doua faruri. Unul a inceput sa ia apa. Am mers vreo 200km pe ploaie mare, un far lacrima rau. Trebuie sa-l desfac sa vad daca pot face ceva cu el. Am vazut ca are 4 cleme, ma intreb daca se poate lua jos oglinda din fatza si schimbat garnitura respectiva. ori sa imbrac garnitura cu silicon si sa o pun asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now