Sign in to follow this  
Followers 0
RaresC30

Pierde ceva contact? am nevoie de ajutor

7 posts in this topic

Salutare tuturor posesorilor de volvo c30 si nu numai pt ca banui ca ar fi o problema generala . Acum vreo 3 zile ma duceam lejer prin cluj pe dorobanti si vreau sa schimb din treapta a 3a in a4a si dintr-o data s-a stins muzica si in bord a aparut o eroare darcare instant a disparut . Astazi din nou m-am bagatintro depasire la drum intins si am schimbat din a3a in a4a undeva la 2800-3000 ture si tot asa m-i s-a blocat sistemul audio si au clipait ceva becuri in bord si un anunt timpo de 2-3 secunde . Nu mi-am dat seama ce scria sau macar sa retin pt ca e in germana. A patit cineva asa ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posibil vreo problema de soft sau ceva probleme intre comunicarea modulelor.Poate la o diagnoza iti arata unde e buba.

S G S3 on J B

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verifica si incarcarea bateriei, pe toata plaja de turatii...posibil sa ai probleme cu alternatorul: colectorul rotorului uzat sau fulia acestuia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa precizez care a fost cauza ...s-a depus calamina la bornele bateriei si pierdea contactul . Timpul manoperei maxim 10 min. :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

home made ?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

dada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai patit cineva o problema similara, acolo parca a fost un senzor de la pedala de ambreiaj. Cand am vazut ca si la tine se inchidea sistemul audio la schimbare de trepte, as fi zis ca-i acelasi lucru. Dar bine ca ai dibuit-o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0