Arooaie erban

Model Beculete, Clipsuri

19 posts in this topic

Buna seara, scuzati din nou pentru deranj, as mai avea o mica intrebare daca se poate...

Sunt confuz si nu stiu ce model de bec e acesta si unde as putea gasi, asemenea si cu clipsurile, nu am nici cea mai vaga idee cum sa le caut sa cumpar.

bwn8.jpg

i6s3.jpg

cije.jpg

y19q.jpg

Multumesc pentru timpul acordat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Becul alb din pozele 3 si 4 complet cum ai pus poza o sa gasesti doar la dealer. Costa cred ca in jur de 5€ sau cel putin atat costa aici. Totusi becul in sine se poate scoate din soclu si se poate inlocui. http://www.conrad.com/ce/en/product/727091/Barthelme-21101240-2110124O-Micro-Filament-Lamp-Clear?ref=searchDetail Becul se gaseste in butoanele din bord si la radio. Teoretic la un magazin de electronice ar trebui sa aiba acu cativa ani am gasit in Iasi la magazinul de electronice asa ceva

Becul din poza 2 este tot ceva "standard" asa ceva http://www.conrad.com/ce/en/product/582686/?insert=62&insertNoDeeplink&productname=Barthelme-00561212-Wedge-based-Bulb-12-V-12-W-100-mA-BaseT-5-W-2-x-46d-Clear

Clipsuri ar fi astea http://www.ebay.de/itm/10-x-25-x-50-x-Stuck-Volvo-850-S40-V40-V50-V70-Heckklappe-Verkleidung-Clip-/180994533435?pt=Autopflege_Wartung&var=&hash=item2a241d683b se gasesc si la dealer nr 9132876

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

am incercat sa il scot din soclu, dar nu reusesc, cred ca daca trag mai tare se sparge... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca am eu becuri de alea cum le-am schimbat la masina de cate ai nevoie ?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie mai intai sa "desfasori" firele din soclu si abia dupa aia extragi becul din soclu Eventual poti cu grija cu un cutter sa tai firele jos la baza soclului si apoi extragi resturile. Apoi becul nou se introduce in soclu si se infasoara de 2x capetele la baza soclului.

post-5223-0-83017200-1385475484_thumb.jp

post-5223-0-82885200-1385475485_thumb.jp

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah ok, multumesc frums

EDIT: am reusit, multumesc din nou, acum sa merg sa caut beculetze de-astea pe la magazine de ellectrocasnice.. :))

Edited by Arooaie erban

Share this post


Link to post
Share on other sites

tiam zis ca poate am eu ti le trimit prin posta oricum am vandut masina aia iti fac o poza poimaine cand ajung acasa la ele daca sunt ok ti le pun la curier sau posta .. ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se gasesc la piese auto si se potrivesc cele de la bordul de Logan. Costa 2-5 lei becul, in functie de unde il cumperi si de adaosul comercial practicat de fiecare

Share this post


Link to post
Share on other sites

numi trebe nimic am mentionat si mai sus

daca am ti le pot trimite maine seara asta plec acasa , la profil ai nu.aru mei dami un telefon daca te intereseaza

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Edited by Marian Sabou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna-ma cand esti in Suceava. Iti dau eu gratis.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

a7u5e7u3.jpg

astea sunt ?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt astea! A pus Cristian Scutaru o poza, mai sus, cu modelul

Share this post


Link to post
Share on other sites

astea sunt din bord de la ceasuri de la mine s40 2001.. ma gandeam ca sunt la fel ...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma chinui de 3 zile pe la piese auto si electrocasnice sa gasesc asemenea becuri, numai nu dau de ele, stie careva mai exact unde as putea sa le gasesc? (zona Iasi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Iasi la General Systems pe Bd Independentei ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am oferit eu becurile originale, sunt 15RON/buc originale, cu tot cu soclu si prezervativ, dar se pare ca punand si transportul, iesea la prea multi banuti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer sunt in criza de bani, ca as fi luat, o sa ma interesez Cristiane la General Systems si daca o sa gasesc o sa va anunt !

Multumiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now