Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

volvos60

Dezmembrez s60 2.4turbo 200 cp an 2002

41 posts in this topic

Bunn... chiar asteptam momentul asta! Povestea este in felul urmator:

Inainte de sarbatori, am vorbit cu VolvoS60 despre interiorul de piele. L-am rugat sa-l trimita prin curier, insa a zis ca este destul de scump si mai bine sa merg eu personal sa-l iau de la Brasov. Am stabilit pentru sambata 4 ianuarie 2014. Intre timp, eu am vorbit cu un prieten sa merg la el de vineri seara, ca sa fiu sambata la prima ora in Brasov! M-am rugat de toti colegii la munca sa-mi faca unul in sambata respectiva, m-am milogit de sefu' sa-mi dea dubita (sa am in ce sa iau tot interiorul), ca nu ne lasa sa plecam cu masinile de serviciu din Bucuresti si dupa multe milogeli am reusit sa-l conving.

Am rezolvat problemele mele, iar joi (pe 2.01.2014), imi da colegul mesaj sec: "Salut, referitor la interiorul de piele, va trebuii sa o lasam la sfarsitul saptamanii viitoare 10, 11. ianuarie, multumesc". Dupa multe telefoane, dupa alte numere (sunat dupa al meu nu-mi raspundea), imi spune ca este plecat din Brasov si se intoarce pe 7 ianuarie si ca nu are ce face. In fine... am stabilit pentru sambata urmatoare. Pe 7 ianuarie nu mi-a raspuns la telefon.Pe 8 ianuarie primesc mesajul acesta "Nu ti-am dat nici un raspuns pentru ca nu am ajuns acolo unde sunt depozitate, insa acum am vazut ca fetele de usi si 2 banchete si un scaun s-au degradat foarte mult, din cauza ca au stat de mult, deci interiorul nu mai poate face obiectul unei vanzari. Scuzele mele."

Tot pe pe 8 ianuarie, am rugat un prieten sa-l sune sa intrebe de o piesa si printre care si de interiorul de piele! Dupa ce au vorbit de piesa respectiva, a spus ca interiorul s-a vandut si chiar in momentul respectiv il impacheta sa-l puna la curier . L-a intrebat in ce stare este si a spus ca este impecabil, doar scaunul soferului este un pic descusut (exact ce mi-a spus si mie)

Dupa ce am aflat toate astea l-am sunat (dupa un alt numar, ca de pe al meu nu-mi raspundea) si mi-a zis ca interiorul a fost tot ros de soareci, ca nu stie despre ce scaune vorbesc si ca nu trimite nimic nimanui!

Interiorul a ajuns la VitaFresh (desi l-am intrebat si mi-a zis ca a luat niste scaune pentru incalzire, etc etc si ca nu a luat interiorul de piele).

Nu ma deranjeaza ca a ajuns la Vita sau ca i-a dat foc, ma deranjeaza faptul ca m-a pus sa-mi fac niste obligatii fata de altii, m-a amanat de 2 ori si la sfarsit a incercat sa-mi vanda niste gogosi umflate! Daca imi spunea ca le-a vandut altcuiva sau ca mai este cineva in asteptare pentru ele, era ok. Insa se vede si mai sus ca a spus "interiorul este rezervat unui baiat din Bucuresti", iar eu am confirmat ca este pentru mine!

In fine, dupa discutia telefonica, a promis ca pune poze cu interiorul ros de soareci, ca sa ma conving!

Daca voi considerati, ca eu trebuie sa imi cer scuze, am sa o fac!

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a zis nimeni sa iti ceri scuze

@VolvoS60: asteptam si varianta ta. Speram sa fie una credibila, pt. ca pe @paunionutz il stie toata lumea ca om serios.

In caz ca nu poti aduce motive plauzibile (fie chiar si "bah, am fost prost, n-am stiut sa-l mint, de fapt motivul a fost XXXx YYYY"), cu parere de rau dar activitatea ta pe acest forum va lua sfarsit ca vanzator.

Pe acest forum nu se tolereaza neseriozitatea.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand inainte sa arunci cu nori, pt. a fi tu curat pe maini, TE INTERESEZI si dupa aia vorbesti, eu am fost cat se poate de fair play cu tine si TE-AM ANUNTAT DE TOATE MODIFICARILE CARE AU AVUT LOC, daca tu crezi sau nu, sau orice alte probleme ai tu legate de interiorul de piele(care au fost 2 unul partial piele si unul piele din care s-a salvat ceea ce s-a putut si a ajuns la vita fresh PE BUCATI el avand nevoie de parti din ele). DECI AI FOST ANUNTAT SI TINUT LA CURENT CU TOATE MODIFICARILE. Si inca ceva: nu poti face tu programul uni om cand sa raspunda si cand nu ! Nu toata lumea sta o zii intreaga doar pentru a vorbii la telefon.

Nu a zis nimeni sa iti ceri scuze

@VolvoS60: asteptam si varianta ta. Speram sa fie una credibila, pt. ca pe @paunionutz il stie toata lumea ca om serios.

In caz ca nu poti aduce motive plauzibile (fie chiar si "bah, am fost prost, n-am stiut sa-l mint, de fapt motivul a fost XXXx YYYY"), cu parere de rau dar activitatea ta pe acest forum va lua sfarsit ca vanzator.

Pe acest forum nu se tolereaza neseriozitatea.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prietene, am impresia ca ma crezi tampit! Te-am sunat si te-am intrebat de interior. Ai zis ca este distrus si ca nu a scapat decat un scaun si ca nu sti nimic de nici un Paul si ca nu trimiti nici un interior prin curier. Cred ca dupa aceea ai vorbit cu Paul (Vita_fresh), ca si el a schimbat placa si uite ce mi-a raspuns " Salut,Ionut! Eu am luat de la el 2 scaune fata cu textil,cu incalzire pt ca la mine se parlise la sofer." (cand se arde o incalzire, cumperi 2 scaune :D) Acum tu imi spui mie i-ai trimis pe bucati interiorul de piele. Vita_Fresh nu are interior de piele, deci nu are ce sa faca cu parti (de fapt acum are, nu avea la acel moment). Un prieten te-a sunat si te-a intrebat de o piesa, apoi te-a intrebat de interior, pe care la momentul respectiv (8 ianuarie) il impachetai sa-l trimiti prin curier. Te-a si intrebat cum arata si ai zis ca este ok, doar scaunul sofer un pic descusut (ceea ce mi-ai spus si mie), insa s-a dat deja!

Mie mi-ai promis, la telefon, ca o sa faci poze cu interiorul ros de soareci si o sa pui poze pe forum, dar bag de seama ca in 3 saptamani nu ai avut timp. Oricum in timp ce vorbeai cu mine de interior, vorbeai si cu Vita_Fresh, adica mergeai la doua capete, vezi care se leaga, ca probabil nu te asteptai sa-l vrem amandoi!

Cel mai mult ma deranjeaza ca nu esti corect si nu recunosti. Nu este un capat de tara si eu as da "ceva", unui prieten sau cuiva cu care am mai facut afaceri, in defavoarea unui necunoscut, insa i-as spune si tantalaului care asteapta, ca mai este unul la rand, in fata lui!

Eu tot astept poze cu ce a mai ramas din interiorul mancat de soareci si te-as ruga sa nu-mi spui ca l-ai aruncat, ca nu te cred! In momentul in care am vorbit la telefon ai zis ca este deteriorat si ca ii faci poze, deci refuz sa cred ca l-ai aruncat fara sa-i faci poze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerc sa fiu impartial, tocmai pt ca sunt moderator, nu pt ca sunt din Bucuresti. Puteam sa fiu si din Cucuieti.

Nu pot sa fiu 100% impartial avand in vedere ca il stiu pe Ionutz personal si stiu pe cata lume a ajutat fie si macar cu un sfat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prietene, am impresia ca ma crezi tampit! Te-am sunat si te-am intrebat de interior. Ai zis ca este distrus si ca nu a scapat decat un scaun si ca nu sti nimic de nici un Paul si ca nu trimiti nici un interior prin curier. Cred ca dupa aceea ai vorbit cu Paul (Vita_fresh), ca si el a schimbat placa si uite ce mi-a raspuns " Salut,Ionut! Eu am luat de la el 2 scaune fata cu textil,cu incalzire pt ca la mine se parlise la sofer." (cand se arde o incalzire, cumperi 2 scaune :D) Acum tu imi spui mie i-ai trimis pe bucati interiorul de piele. Vita_Fresh nu are interior de piele, deci nu are ce sa faca cu parti (de fapt acum are, nu avea la acel moment). Un prieten te-a sunat si te-a intrebat de o piesa, apoi te-a intrebat de interior, pe care la momentul respectiv (8 ianuarie) il impachetai sa-l trimiti prin curier. Te-a si intrebat cum arata si ai zis ca este ok, doar scaunul sofer un pic descusut (ceea ce mi-ai spus si mie), insa s-a dat deja!

Mie mi-ai promis, la telefon, ca o sa faci poze cu interiorul ros de soareci si o sa pui poze pe forum, dar bag de seama ca in 3 saptamani nu ai avut timp. Oricum in timp ce vorbeai cu mine de interior, vorbeai si cu Vita_Fresh, adica mergeai la doua capete, vezi care se leaga, ca probabil nu te asteptai sa-l vrem amandoi!

Cel mai mult ma deranjeaza ca nu esti corect si nu recunosti. Nu este un capat de tara si eu as da "ceva", unui prieten sau cuiva cu care am mai facut afaceri, in defavoarea unui necunoscut, insa i-as spune si tantalaului care asteapta, ca mai este unul la rand, in fata lui!

Eu tot astept poze cu ce a mai ramas din interiorul mancat de soareci si te-as ruga sa nu-mi spui ca l-ai aruncat, ca nu te cred! In momentul in care am vorbit la telefon ai zis ca este deteriorat si ca ii faci poze, deci refuz sa cred ca l-ai aruncat fara sa-i faci poze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , un pret pentru brate stergatoare faruri . Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:confused2: Mda. As incerca o intrebare pentru un pret al motorului (fara anexe) dar dupa ce am citit mai sus.......Parerea mea este ca orice vanzator se poate razgandi dar macar sa fie sincer cu clientul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in primul rand dupa cum ai vorbit despre mine nu sunt "prietenul" tau

in al doilea rand citeste mai atent .......am spus "PE BUCATI el avand nevoie de parti din ele" DECI bucati din ambele interioare din cate am inteles ii trebuia un cadru si incalzirea, eu neavand ce face cu ele, i-am trimis tot ce am crezut ca mai poate folosii din ambele, nu a cumparat el pentru incalzire 2 scaune, EU I-AM trimis mai multe pt ca nu mai aveam ce sa fac cu ce mi-a ramas intelegi ?

parca mai sus ai spus ca nu ti-am raspuns la telefon ? deci cum m-ai intrebat de vita frehs ?????

eu il stiam de vita fresh nu de paul...

iar de prietenul tau client misterios nu am ce spune decat ca nu am stat sa dau explicatii gratuite unuia la telefon dupa ce oricum eram nervos de cele intamplate cu interiorul de piele, daca stii asa de multe spune si cate apeluri ai dat pana ti-am raspuns si la fel si de prietenul tau ati sunat fiecare de cel putin 3 ori

si nu te crede nimeni "tampit" doar incearca sa intelegi ca nu este conspiratia lumii intregi impotriva ta.....

Sper ca am fost destul de explicit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , un pret pentru brate stergatoare faruri . Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu inteleg de ce nu pui acele poze cu interiorul ros de soareci, asa cum mi-ai promis la telefon! Vita_Fresh era in tara, in momentul in care tu impachetai interiorul. In fine las-o asa ca pute!

Sunt un intrigant? Pe cine intrig, pe tine? Eu scriu aici, ca si potentialii cumparatori, sa stie de la cine cumpara si cum se desfasoara o vanzare la tine!

Repet a nu stiu cata oara.... PUNE POZE CU INTERIORUL ROS DE SOARECI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' de ce nu vă înţelegeţi voi în PM?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu inteleg de ce nu pui acele poze cu interiorul ros de soareci, asa cum mi-ai promis la telefon! Vita_Fresh era in tara, in momentul in care tu impachetai interiorul. In fine las-o asa ca pute!

Sunt un intrigant? Pe cine intrig, pe tine? Eu scriu aici, ca si potentialii cumparatori, sa stie de la cine cumpara si cum se desfasoara o vanzare la tine!

Repet a nu stiu cata oara.... PUNE POZE CU INTERIORUL ROS DE SOARECI

Share this post


Link to post
Share on other sites

"potentialii cumparatori" se vor convinge singuri.....nu din ce fabulezi tu.....

ARATA DOVEZI PENTRU CE SPUI.!!!!!!.......eu nu am de ce sa-ti arat NIMIC, chiar si daca ti-as desena....tot degeaba.....

pe topicul meu nu mai am ce discuta cu tine ca miroase sau "pute" a portocale....poate daca tot a venit zapada ii scrii lui mos craciun....te intelege el....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da un numar de telefon poti sa pui si tu sau esti obosit?

Share this post


Link to post
Share on other sites