134 posts in this topic

@Marius, ti-a raspuns colegul Cristi mai sus . Mirosul de fum ramane impregnat in partile textile iar acestea o data spalate nu mai miroase decat a primavara sau ma rog se poate da cu esenta de masina noua sau ce alt miros doreste propitarul .

Chiar exista esenta de masina noua? :confused2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, se numeste "new car" si chiar miroase a masina noua, adica acel amalgam de mirosuri de plastic si cauciuc . Mie personal nu-mi place dar .........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, se numeste "new car" si chiar miroase a masina noua, adica acel amalgam de mirosuri de plastic si cauciuc . Mie personal nu-mi place dar .........

Interesant....acum am "aprofundat" niste "trairi" din trecut pe timpul cand cautam masina. Tot ma miram de ce in anumite masini miroase a nou....samsarii astia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant....acum am "aprofundat" niste "trairi" din trecut pe timpul cand cautam masina. Tot ma miram de ce in anumite masini miroase a nou....samsarii astia.

N-ai sa vezi asa ceva in masinile de care zici.Sint facute de parada ,parfumate si imbietoare :smile:Masina noua are ceva particular ,cum zicea si Bogdan , doar cind o cumperi de noua "prelucrezi" acel miros mai neplacut ,gretos de plastice ,cauciuc , tehnologie lasata fie din Belgia ,Suedia.Marcajele proaspete cu vopsea de diverse culori fapt ca operatia X s-a incheiat etc.Este ceva aparte dupa care o "tavalesti" prin curatul nostru oras sau tara si gata este..

Edited by V50Saphir
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu in masina mea fumez in mod normal (adevarat ca NUMAI cu geamul deschis) si spre surprinderea mea, s-au urcati nefumatori, care m-au intrebat dcaa fumez in masina, ca nu se simte miros de tigara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stăpânești sănătos. Ai făcut un târg bun tare. Te invidiez :) sa pui poze.

Sent from my Z10 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine ma enerveaza si mirosul de pe degete.

Niciun detailing n-o sa faca un interior in care s-a fumat ca si unul in care nu s-a fumat.

Nu zic ca nu-l curata bine si ca nu-l face sa miroase a primavara. Dar identic cu unul in care nu s-a fumat nu va fi in veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sincer nu am întalnit masina sa nu iasa mirosul de fum din ea , poate vorbim de alt miros ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now