Sign in to follow this  
Followers 0
Guest cornell

mii sa oprit 850 ul la 160/h

3 posts in this topic

salut ,am un volvo 850 glt ,din 92 ...........vechiut .......dar .............masina pe viata (si pe moarte ) si l am adus de afara ...dupa o calatorie de vre o 4000 de km .....pe autostrada in romania ....la 160/h deodata vad la bord toate luminile aprinse.............se oprise motorul !!!!  LA 160!!! am tras pe dreapta .in fine.....  CE ARE????era intrebarea .......am fost cu el la mecanici ...si mi au constatat k mii se arse pompa de benzina......SCORURI=13 MIL,5.3 MIL ......+MANOPERA......imi mai luam unu .......M AMinteresat aici pe forum si am gasit o mana de ajutor sa ma scape la un pret destul  de rezonabil ........mi am facut o .merge....acum:de la ce se bulise pompa???????ori de la mers.......incontinuu........aniii...... etc..............acuma :daca doamne fereste vii se intamnpla asa ceva .....nu i prea mare lucru....(pe langa sugestiile pe care le am primit :SA RUPT CUREUA -SA DISTRUS MOTORU!!!!!)bine ar mai fii un caz in care sa fii cedat un banal releu (30ron) asta i un caz mai fericit

dar oricum am scapat si asa ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasoala faza cu opritul motorului la 160km/h - mai ales pe o "autostrada" din romania, unde o gramada de soferi sint la "prima generatie in masina - ca sa nu zic Logan" - si habar nu au cum sa mearga pe autostrada (depasire si revenire imediat pe banda din dreapta, stationare cu avariile aprinse pe banda de urgenta-pentru un pipi, etc). Bine ca nu ai patit nimic fizic, masina o rezolvi tu.Stii cum e, consulta mai multe pareri - ca la doctor cu diagnosticul - si o sa te lamuresti.

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ne spui si noua cine te-a ajutat, poate apelam si noi la el in caz de nevoie. Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0