Sign in to follow this  
Followers 0
Zeeripperz

Computer de bord defect/ lipsa display consum

4 posts in this topic

Buna,

Tocmai am achizitionat un V50 din 2007- 1.6d-, destul de incarcat de optiuni (navigatie, telefon, high performance sound) dar, din nefericire, am observat ca rotita care ar trebui sa imi arate consumul imi spune doar daca e activat ori nu dtsc. Am citit pe varianta britanica de forum volvo ca unele modele de V50 au plecat din fabrica fara ce ei spuneau ca e trip meter/ fuel display. Intrebarea mea este: Se poate face ceva in vederea repararii acestui defect si cam care ar fi pretul unei astfel de proceduri?

Sunt foarte incantat de aceasta masina, punand-o la punct pe cat posibil, astfel nu as vrea sa o las neterminata. De pe forumurile britanice am inteles ca e vorba de peste 400 de lire care mi se pare putin exagerat.

Imi cer scuze daca a mai fost deschis un subiect asemanator, vazusem ceva la S80 dar am considerat ca depinde de model.

Toate cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Exista si posibilitatea sa nu aiba optiunea de computer de bord dar daca e asa nu e un defect ci o...lipsa de dotare, care din pacate da....e foarte costisitoare.

Ia legatura cu Bogdan G aici pe forum, poate te poate ajuta cu un retrofit.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am cu ce sa-l ajut la S40/V50, trebuie mers la reprezentanta si pus soft . Pretul este acelasi ca-n UK ~500E .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci mult de raspunsuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0